Türk Hava Yolları, 3 İngiliz kızın uçuşuyla ilgili iddialara yanıt verdi.

17 Şubat tarihinde Türk Hava Yolları ile uçtuktan sonra kayıplara karışan 3 İngiliz kız hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada söz konusu yolcuların Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği’nin 12-18 yaş grubunda bulunan yolculara yönelik kurallar çerçevesinde gerçekleştiğini ve tüm sürecin uluslararası prosedürlere ve İngiliz havacılık güvenliği ile ilgili kanunlarla da uygun olduğunu açıkladı.

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada soruşturmayla ilgili olarak ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde bilgi paylaşımı yapıldığı bilgisi de paylaşıldı.

THY’den yapılana açıklama şöyle:

17 Şubat 2015 tarihinde İngiltere’den Türkiye‘ye seyahat eden 3 İngiliz vatandaşı genç kız hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın gerekliliği doğmuştur.

Türk Hava Yolları, ilgili resmi makamlarca talep edilen bilgi temini konusunda gerekli işbirliğini sürdürmekte olup, soruşturması halen devam eden konuyla ilgili medya kuruluşlarından gelen sorulara cevap verememektedir.

Türk Hava Yolları, 12 – 18 yaş aralığındaki genç yolcuların, Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) kuralları çerçevesinde yalnız seyahat etmelerine imkân sağlamaktadır. Ayrıca, Türk Hava Yolları’nın bu konudaki prosedürleri uluslararası ve ulusal havacılık otoritelerinin uygulamalarıyla ve İngiliz havacılık güvenliği ile ilgili kanunlarla da uyum göstermektedir.

Türk Hava Yolları’nın tek başına seyahat eden genç ve çocuk yolcularla ilgili uygulamaları hakkındaki bilgiler, http://www.turkishairlines.com/tr-tr/ adresinden öğrenilebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.