Türk Hava Yolları şirketinin Herson-İstanbul seferlerine uçak biletleri olan kişiler için Kırım ile Herson bölgesi arasındaki idari sınırda kontrol işlemleri basitleştirilecek.

Türk Hava Yolları Akmescit Ofisi Pazarlama Şefi Timur Abibullayev, QHA’ya yaptığı açıklamada, “Herson bölgesi ve Kırım arasındaki sınır kontrol noktalarında sınır kontrol ve gümrük servisleriyle varılan anlaşmaya göre Herson-İstanbul seferlerine uçak bileti olan kişilere Kırım ile Herson bölgesi arasındaki idari sınırda öncelik tanınacak ve kontrol işlemleri basitleştirilecek” diye bildirdi.

Daha önce Türk Hava Yolları şirketinin Herson Temsilciliği Başkanı Yakup Gül, Herson-İstanbul seferlerine uçak biletleri olan kişiler için Kırım ile Herson bölgesi arasındaki sınırda kontrol işlemlerinin basitleştirilmesi teklifinde bulundu.

Herson Valiliği Basın Servisi’nde yapılan açıklamada, Yakup Gül, 18 Kasım tarihinde Herson Valisi Müsteşarı Ruslan Pançişin ile yaptığı görüşmede, “Böyle kolaylıklar, Kırım’dan daha fazla yolcu olmasını sağlayacak” dedi.

Türk Hava Yolları, 15 Ekim 2014 tarihinden itibaren İstanbul – Herson – İstanbul uçuşlarını gerçekleştirmeye başladı. Seferler Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 4 gün yapılıyor. Herson-İstanbul seferlerine gidiş-dönüş uçak bileti fiyatları 2400 grivnadan (150 dolar) başlıyor.

(QHA/ Kırım Haber Ajansı)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.