Türk Hava Yolları’nın Herson uçuşları başladı 

Dört yıl art arda Avrupa’daki en iyi havayolu seçilen Türk Hava Yolları uçuş haritasını genişletiyor ve Ukrayna’da yeni bir noktaya sefer düzenliyor. Türk Hava Yolları haftada 4 kez İstanbul – Herson – İstanbul uçuşlarını gerçekleştirecek. Türk Hava Yolları’nın yeni uçuş noktası Herson’daki ve Güney Ukrayna’nın diğer bölgelerine gidecekler için uygun bir şehir.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Herson’a tarifeli seferlerinin başlaması nedeniyle resmi açılış töreni “Herson” havalimanında gerçekleştirildi. Basın toplantısı Herson Bölgesel Devlet Yönetimi Başkanı Sn. Andriy Putilov’un, Türkiye Cumhuriyeti Ukrayna Büyükelçisi Sn. Yönet Can Tezel’in ve Türk Havayolları’nın Pazarlama ve Satış Başkanı Sn. Ziya Taşkent katılımlarıyla gerçekleşti. Aynı zamanda Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov ile Herson, Kiev, Odessa, Dnepropetrovsk ve Lvov’daki Türk Hava Yolları genel müdürleri, “Herson” havalimanının yöneticisi ve Herson, Odessa ve Nikolaev’den iş adamları da açılışa katıldı.

Türk Hava Yolları’nın Pazarlama ve Satış Başkanı Sn. Ziya Taşkent: “Ukrayna şuan Türk Havayolları için öncelikli pazarlardan biridir. Herson ve Ukrayna’nın güneyindeki diğer bölgeleri iyi bir potansiyele sahip ve uçuşlarımızla bu potansiyeli açığa çıkarmayı amaçlıyoruz. İstanbul-Herson uçuşu ile yüksek hizmet standartlarımızı Ukrayna’daki tüm yolcularımız için daha uygun hale getirdik, ve açılışa özel fiyatlarla bilet satmaya karar verdik.” dedi.

Herson Bölgesel Devlet Yönetimi Başkanı Sn. Andriy Putilov: “Herson” havalimanının önemli bir teknik potansiyeli var. Ülkedeki son olaylar dolayısıyla Ukrayna’nın Güney’indeki hava taşımacılığına olan değerlendirilmemiş talepten kaynaklanan yolcu trafiğiyle başa çıkacaktır. Türkiye ile Herson arasında başlatılan uçuşların bölgenin ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacağına eminim.” dedi.

İstanbul’dan Herson’a tüm vergiler dâhil gidiş- dönüş 99 Euro ‘dan başlayan açılışa özel ücretlerle seyahat edilebilir. Ayrıca, Miles&Smiles üyeleri, yeni açılan hatlarda ilk 6 ay boyunca %25 mil indirimli ödül biletle seyahat edebilir ve uçuş sınıflarını yükseltebilirler.

Son 21 yıldır, Türk Havayolları Ukrayna’nın büyük şehirlerinden olan Kiev, Odessa, Simferopol, Donetsk, Dnepropetrovsk ve Lvov de temsilcilikleri bulunmakta.

IMGP7302 IMGP7375 IMGP7387 IMGP7419 IMGP7442 IMGP7513

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.