Hitit Üniversitesi Havacılık ve Model Uçak Kulübü etkinlikleri çerçevesinde “Yamaç Paraşütü Eğitimleri Yer Çalışması” Kimya Mühendisliği öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Bilici tarafından verilen teorik eğitimde başarılı olan öğrencilerle başladı.

Yamaç paraşütü eğitimi veren üniversiteler arasına Hitit Üniversitesi de girdi, yer çalışmasını başarıyla tamamlayan öğrencilerle meteorolojik koşullar elverdiği müddetçe her hafta sonu Çorum ve etrafındaki illerde öğrencilerin gökyüzüyle buluşacağını açıklayan Yrd. Doç. Dr. Bilici, etkinliklerin ilerleyen dönemlerde Türkiye’nin her tarafında yapılan festival ve şenliklere üniversiteü adına katılarak Türkiye’de üniversitelerini en iyi şekilde temsil edileceğine olan inançlarının tam olduğunu dile getirdi. “Risk alındığı takdirde çok ağır sonuçları olduğunun farkında olan kulübümüz için güvenlik birinci sırada önemli” şeklinde konuşan Yrd. Doç. Dr. Bilici, bu sporla yetişen öğrencilerimizin bölgenin güzel ve yamaç paraşütü sporu için elverişli coğrafyasından faydalanarak ileride Üniversitemizi ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılı ile temsil edeceklerini sözlerine ekledi. “Ters rüzgar diye bir şey olmadığını” belirten Yrd. Doç. Dr. Bilici, kulüpten yetişen öğrencilerimizin ileride şu anda 350 km olan Türkiye rekorunun Üniversitemiz tarafından kırılacağına inanıyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Hitit üniversitesi kulüplerinin çok aktif çalıştığını, bu tür çalışmaları çok önemsediğini ve üniversite adına heyecan verici bu tür faaliyetlerin ülkemizin geleceğinin teminatı olan gençlerin bakış açısında farkındalık yarattığını, bilgi ve deneyimlerine katkı sağladığını belirtti. Bu tür çalışmalara çok değer verdiklerini, onlardan gelen tüm taleplerin imkanlar ölçüsünde azami gayretle değerlendirmeye çalıştıklarını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Alkan öğrencilerimizi küresel rakipleriyle yarışabilir hale gelmeleri ve gerekli olan bilgi donanımına sahip bireyler olmaları için her türlü kaynağın  sağlandığını ve bu desteklerin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Hitit_uni_yamaç Hitit_uni_yamaç2 Hitit_uni_yamaç3

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.