Havaş’ın sponsorluğunda bu yıl kapılarını İstanbul’da açan IATA Uluslararası Yer Hizmetleri Konferansı, havacılık sektörü temsilcilerini bir araya getirdi.

29 Nisan’a kadar sürecek konferansın ilk gününde, Türkiye’de sadece Havaş tarafından eğitimlerde kullanılan push back simülasyon aracıyla katılımcılara farklı bir deneyim sunan Havaş standı yoğun ilgi gördü.

Türkiye, Almanya, Letonya ve Suudi Arabistan’da toplam 33 havalimanında 200’den fazla havayolu şirketine yer hizmeti sağlayan Havaş, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından bu yıl İstanbul’da düzenlenen ‘Uluslararası Yer Hizmetleri Konferansı’na Platinum Plus sponsoru olarak destek veriyor. Havayolu ve yer hizmetleri sektöründen 750’den fazla temsilcinin katıldığı üç günlük konferans “Hizmet ve maliyetin kesiştiği noktada değer yaratmak” başlığıyla düzenleniyor. Konferansla birlikte açılan fuarda, Türkiye’de yalnızca Havaş tarafından eğitimlerde kullanılan push back simülasyon aracını deneyimleme imkanı bulan katılımcılar Havaş standına yoğun ilgi gösteriyor.

Havas_GM_Vekili_Kursad_KocakHavaş Genel Müdür Vekili Kürşad Koçak, “Havaş olarak, sektör tarafından ilgiyle beklenen IATA Uluslararası Yer Hizmetleri Konferansı’nın İstanbul’da gerçekleşmesinden mutluluk duyuyoruz. Türkiye’deki 25 havalimanının yanı sıra Almanya, Letonya ve Suudi Arabistan’da sekiz havalimanında çok sayıda havayolu şirketine yer hizmetleri sağlıyoruz. Türkiye’nin en uzun soluklu yer hizmetleri kuruluşu olarak sektöre dair bilgi birikimi ve deneyimlerimizi aktardığımız bu küresel platformda, paydaşlarımızla bir arada verimli bir sinerji yakaladığımıza inanıyorum’’ dedi.
Koçak ayrıca, ‘’Şirket olarak ‘Uçuş güvenliği yerde başlar’ sloganımızda da vurguladığımız üzere güvenliği tüm faaliyetlerimizin odağına alarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Çalışanlarımızı gerek işbaşı eğitimleri gerekse de yıl boyunca verdiğimiz güvenlik eğitimleri ile bu amaçla destekliyoruz. Bu paralelde, standımızda Türkiye’de sadece Havaş tarafından işbaşı eğitimlerinde kullanılan ve apronda güvenli hizmet için önemli eğitim başlıklarından olan simülasyon aracını gerçek boyutlarında sunarak katılımcılara farklı bir apron ve push back deneyimi yaşatmayı hedefledik’’ dedi.

IATA tarafından bu yıl 28. kez düzenlenen Uluslararası Yer Hizmetleri Konferansı son on yılda ikinci kez İstanbul’da gerçekleşiyor. Konferans kapsamında Havaş Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Güçlü Batkın da 29 Nisan’da gerçekleşecek ‘Sektörün Finansal Sağlığı’ konferansında panelist olarak yer alacak.

Havas_IATA_2

HAVAS_IATA_1

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.