Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın uzun süredir Bolu’ya kazandırmaya çalıştığı, Vali Ahmet Zahteroğulları’nın da sahip çıktığı havalimanı projesine iş adamları da destek veriyor. Bolu’da bir çok yatırımı bulunan Kaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihangir Coşkun Kubilay’da bunlardan biri. Kubilay, yasal prosedürlerin halledilmesi halinde, havalimanının yapım ve işletimine talip olduğunu açıkladı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu için çok güzel bir süreç içerisinde olduklarını belirtti. Bolu’ya havalimanı kazandırmak için yıllardır mücadele veren Başkan Yılmaz, artık yalnız olmadığını ifade etti. Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nın da en az kendisi kadar havalimanı projesini sahiplendiğini ve en kısa sürede Bolu’ya kazandırılması için çalışmalara katkı verdiğini açıkladı. Başkan Yılmaz, “Bolu’ya havalimanı kazandırmamız lazım dediğimde, kimse projeye sahiplenmemişti. Yıllarca tek başıma girişimlerde bulundum. Ancak şu anda durum öyle değil. Bolu Valimiz Ahmet Zahteroğulları en az benim kadar havalimanı projemizi destekliyor. Çünkü eğer Bolu turizm kenti olacaksa, olmazlarımızdan birisi de havalimanı olacak. Ayrıca bir iş adamımızda yasal prosedürlerin halledilmesi durumunda, havalimanının yapım ve işletmesini üstlenmek istediğini bize iletti” dedi.

KAYA HOLDİNG TALİP

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından havalimanına hangi iş adamının talip olduğu ismen zikredilmezken, yaptığımız araştırmalarda bahsi geçen iş adamının Cihangir Coşkun Kubilay olduğunu öğrendik. Kubilay, ülkemizde turizm sektöründe faaliyet yürüten Kaya Holding Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. Kaya Holding’in Bolu’da Doruk Kaya Hotel ve Abant su Fabrikaları bulunuyor.

(Bolu Ekspres)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.