Malezya’nın ilk islami hava yolu şirketi Rayani Air uçuşlarına başladı. İsmi dünyaca ünlü Ryanair ile karıştırılmaya müsait olan şirketin renkleri ise beyaz, yeşil ve siyah.

Pazar günü uçuşlarına başlayan şirket çalışanlarının görünüşünü ve sunduğu bazı hizmetleri islami kurallara uygun olarak sunacak bunun yanında her uçuş öncesinde dua edilecek. Şirketin müslüman kabin memurları tesettür kıyafetler kullanacakken müslüman olmayan personel ise yine islami kurallara uygun ama tamamen tesettürlü kıyafetler giymeyecek. Şirketin yapacağı uçuşlarda alkol ve domuz katkılı ürünler gibi islami açıdan haram içerikleri servisi yapılmayacak ve her uçuş öncesinde uçuş personeli ile yolcular dua edecek.

CTdo5OOUcAALvsk

Şirketten yapılan açıklamada şirketin Malezya’nın ilk islami hava yolu şirketi olduğu vurgulanırken Dünya genelinde ilk olmadıkları dile getirildi.

Şirket 16 Business, 128 Ekonomi Sınıfı koltuğa sahip 2 Boeing 737-400 tipi uçakla seferlerine başladı. 8’i pilot 50’si kabin memuru olmak üzere 355 personeli bulunan şirket şuan sefer gerçekleştirdiği Langkawi, Kuala Lumpur, Kota Bharu, Kuching ve Kota Kinabalu’ya önümüzdeki yıl yenilerini ekleyerek Asya bölgesinde büyümeyi planlıyor. Şirket aynı zamanda 2016 yılında filosunu büyütme çalışmalarına da devam edecek.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.