“İstanbul Air Show“ havacılık fuarı 25 Eylül 2014 tarihinde kapılarını 10. kez ziyarete açacak ve 28 Eylül’e kadar fuar açık kalacak.

MİNT FUARCILIK tarafından 1996 yılından itibaren, her iki yılda bir İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apron’unda düzenlenen AIREX ISTANBUL fuarları, bu yıldan itibaren, İstanbul’un havacılık merkezi olarak öneminin daha kuvvetli bir şekilde vurgulanması amacıyla ISTANBUL AIRSHOW adı altında düzenleniyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi desteğinde; Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Teknik ve TAV Havalimanları Holding sponsorluğunda düzenlenen fuar, 25 Eylül’de kapılarını 10. kez ziyarete açacak ve halk günü olan 28 Eylül’e kadar açık kalacak.

40’DAN FAZLA UÇAK VE HELİKOPTER

ISTANBUL AIRSHOW’da; yolcu uçaklarından, iş jetlerine, helikopterlerden, hava ambulans araçları, sportif uçaklar ve ultralightlara kadar tüm hava araçları; uçak motorları, seyrüsefer ve uçuş kontrol sistemleri, simülatörler; yer, kargo, yolcu, ve bagaj sistem ve ekipmanları, apron ve terminal sistemleri; havalimanı güvenlik ve entegrasyon sistemleri; havalimanı tasarım ve inşaatı; havalimanı ve terminal işletmecileri; hava yolları, charter ve hava taksi işletmeleri; havacılık kulüp ve meslek kuruluşları yer alıyor.

Türk Hava Yolları Teknik destekleri ile 2023 yılı hedefleri doğrultusunda yerli imalatçılarımız da uluslararası platformda dünya devleri ile sıcak temas kurma imkanı bulacak.

ZİYARET SAATLERİ;

ISTANBUL AIRSHOW açılış töreni 25 Eylül 2014 Perşembe günü 10:00’da  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın katılımları ile  gerçekleşecek, aynı gün saat 13:00’de ise ziyaretçilere açılacak.

Fuar 25 Eylül Perşembe 13:00-19:00, 26-27 Eylül Cuma ve Cumartesi günleri ise 10:00-19:00 arası ziyaret edilebilecek.

Halk günü olan 28 Eylül Pazar saat 10:00 ziyarete açılacak fuar, 15:00’de 2016 Eylül ayında tekrar buluşmak üzere kapanacak.

Güvenlik nedenleri ile ilk 3 gün fuar yalnızca 16 yaşından büyük ziyaretçilere açık olacak.

Halk günü olan 28 Eylül Pazar günü ise büyükleri ile birlikte gelmeleri koşuluyla 12 yaşın üzerindeki meraklılar da ISTANBUL AIRSHOW’u ziyaret edebilecekler.

FUARA NASIL GİDECEKSİNİZ?

Genel Havacılık Apronu girişi Florya tarafında Fabrikalar Caddesi üzerinde Polis Akademisi’ni geçtikten sonra sağ tarafta.

Atatürk Havalimanı Metro Durağı-Fuar Alanı arası saat başlarında,

Fuar Alanı-Metro Durağı arası yarım saatlerde olmak üzere 10:00-18:00 saatleri arası otobüs seferleri düzenlenecektir.

Ziyaretçilerden bu hattı kullanmaları ve mümkün olduğu kadar özel araçlarıyla alana gelmemeleri rica ediliyor.

(kokpitaero)

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.