Kapılarını 25 Eylül’de açacak olan İstanbul AirShow için hazırlıklar son aşamada.

Organizatör Mint Fuarcılık Genel Müdürü Feyzan Erel, hazırlıkların büyük bir hızla devam ettiğini söyledi. Apronda kurulan çadırda bir yandan standlar yapılırken dışarıda ise uçak sergileyecek şirketlerin şale imalatları dikkat çekiyor.

Onuncu kez kapılarını açacak sivil havacılık fuarı İstanbul AirShow, ilk gününde biri yolcu diğeri kargo iki Boeing 747-8 uçağını ağırlayacak. İkinci günde ise sahneye Airbus’ın yeni kuşu A350XWB çıkacak. TAI’nin tasarladığı yerli eğitim uçağı Hürkuş ise ilk defa uluslararası bir fuarda ziyaretçilerle buluşacak, İstanbul üzerinde uçacak.

Mint Fuarcılık tarafından 1996’dan itibaren, her iki yılda bir Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Airex fuarları, bu yıldan itibaren, İstanbul’un havacılık merkezi olarak öneminin daha kuvvetli bir şekilde vurgulanması amacıyla İstanbul AirShow adı altında düzenleniyor.

son 48 saat5

16 YAŞINDAN KÜÇÜKLER DİKKAT!

Fuarın ilk 3 günü profesyonellere ait. Sadece davetiye sahipleri içeri kabul edilecek. 16 yaşından küçük olanlar ise alınmayacak. Halk günü olan 28 Eylül Pazar ise büyükleri ile birlikte gelmeleri koşuluyla 12 yaşın üzerindeki meraklılar fuarı gezebilecek.

son 48 saat3

Açılış günü ziyaretçiler İstanbul AirShow’a saat 13.00’ten itibaren alınacak. Diğer günler ise açılış saat 10.00’da. Son gün saat 15.00’de fuar kapanacak.

son 48 saat6

NASIL GİDECEKSİNİZ?

Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu girişi Florya tarafında Fabrikalar Caddesi üzerinde Polis Akademisi’ni geçtikten sonra sağ tarafta.

Atatürk Havalimanı Metro Durağı-Fuar Alanı arası saat başlarında, fuar alanı-metro durağı arası yarım saatlerde olmak üzere 10.00-18.00 saatleri arası otobüs seferleri düzenlenecek. Organizatör Mint Fuarcılık, ziyaretçilerden bu hattı kullanmaları ve kısıtlı otopark nedeniyle mümkün olduğu kadar özel araçlarıyla alana gelmemeleri rica ediliyor.

son 48 saat7

(www.kokpit.aero)

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.