Taşımacılık kapasitesini ikiye katlayan DHL Express’in hedefinde üçüncü havalimanı var. 60 milyon euroluk yatırımın startını verdiklerini söyleyen CEO John Pearson, “İstanbul yeni hub olabilir” dedi

Uluslararası lojistik ve hızlı hava taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren DHL Express, Türkiye ve dünya genelindeki yatırımlarına hız verdi. Küresel ekonomik durgunluğu yatırım yaparak fırsata çevirmeyi hedefleyen şirket, bu kapsamda Almanya’nın Leipzig kentindeki mevcut kapasitesini 150 milyon euroyu bulan bir yatırımla iki katına çıkardı. Yeni yatırımla birlikte hızlı teslimat sektöründeki dengeleri de değiştiren markanın yatırım radarına Türkiye de girmiş durumda. Üçüncü havalimanının devreye girmesiyle birçok operasyonunu İstanbul’a kaydırmak istediklerini belirten DHL Express Avrupa CEO’su John Pearson, “3. Havalimanı’nda büyük bir yatırım gerçekleşiyor. Biz de DHL Express olarak orada bulunmak istiyoruz. Bu yüzden İGA’yla Bölgesel Operasyon Merkezi için 60 milyon euroluk bir yatırıma imza atıyoruz” dedi. “3 adet hub’ımız ve irili ufaklı birçok bölgesel hubımız var” diyen John Pearson, SABAH’a şu açıklamaları yaptı: “Türkiye muhteşem coğrafi konumuyla bölgede bir hub olmaya aday. Türk Hava Yolları’nın yarattığı geniş ticari bağlanabilirlik buna imkân sağlayabilir fakat şu anda bu durum mevcut değil. Bu yüzden, 3. Havalimanı’nı çok iyi bir fırsat olarak görüyorum. Yeni havalimanıyla beraber İstanbul, önümüzdeki 5-6 sene içerisinde Ortadoğu ve Doğu Avrupa’da bölgesel bir hub olabilir.

KOBİ’LERİNİZ BİR HARİKA
DHL olarak Türkiye’de birçok adım attıklarını ifade eden DHL Express Türkiye’nin CEO’su Markus Reckling ise Türk girişimcilerinin ve KOBİ’lerin başarılarına dikkat çekti. Gerek mevcut havalimanlarına gerekse de 3. Havalimanına ciddi yatırım yaptıklarını belirten Reckling, “DHL’in Türkiye ve dünya yatırımlarıyla Türk ihracatçısının dünyaya açılması da daha kolay olacak. Çünkü KOBİ’leriniz bir harika. Onların hikâyeleri bizleri çok heyecanlandırıyor” dedi.

YENİ HEDEFTE ANADOLU VAR
DHL Türkiye’nin 2015’i başarıyla kapatacağını ve 2016’ya umutla baktığını aktaran Reckling, “Sadece İstanbul değil, Anadolu’da da büyüyeceğiz” dedi. Reckling, farklı şehirlerdeki kapasiteleri artırmak için yatırımların süreceğini sözlerine ekledi. (SABAH)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.