Marmara ve Ege bölgesi için afet etkisi yaratabilecek yağış uyarısı ile birlikte hava trafiği aksamaya başladı.

Dün akşam saatlerinde Ege ve Batı Akdeniz’de etkili olan hava durumu nedeniyle hava trafiği yoğun şekilde etkilendi. İzmir Adnan Menderes, Dalaman ve Antalya Havalimanlarına iniş gerçekleştirecek birçok trafik, iniş öncesinde uzun süre bekleme pozisyonlarında hava durumunun yumuşamasını beklemek zorunda kaldılar.

Dalaman Havalimanı’na inmesi planlanan İngiltere’nin Birmingham, Luton, Nottingham, Glasgow ve Manchester  şehirlerinden  gelen yolcuları taşıyan 5 uçak, Dalaman’da etkili hava muhalefeti nedeniyle Milas-Bodrum Havalimanı’na iniş yaptı. 700’e yakın yolcu, havayolu şirketleri tarafından geceyi geçirmek üzere Bodrum’daki otellere yerleştirildi. Bölgede hava şartlarının düzelmesinin ardından uçuşların Cumartesi günü içerisinde gerçekleştirileceği öğrenildi.

Antalyaspor Kafilesi Türbülansa Girdi

Adana’dan dönen Antalyaspor kafilesinin de bulunduğu Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağı, Antalya semalarında türbülansa girdi.

Adana Havalimanı’ndan sabah saat 06.45’te havalanan Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağı, Antalya Havalimanı’na iniş için hazırlandığı sırada türbülansa kapıldı. Antalyaspor kafilesinin de bulunduğu uçakta büyük panik yaşandı. Kadına kabin görevlileri müdahale ederken,  türbülansın ardından uçak Antalya Havalimanı’na iniş yaptı.
yagis3 yagis yagis2
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.