İzmir Ramada Plaza Oteli Yönetim Kurulu Başkanı ve Sevkon Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Sevil, ülkemizin savunma sanayi ihtiyaçlarını milli projeler ile karşılamak adına Göktürk İnsansız Hava Sistemleri A.Ş’yi kurdu.

Savunma Sanayi yatırımlarının daha çok artacağını belirten iş adamı Nuri Sevil “Ülkemizin savunma sanayi ihtiyaçlarını milli projeler ile karşılamak adına Ar-Ge ve üretim faaliyetlerini yürütmekteyiz. Göktürk A.Ş. çok motorlu mikro ve mini sınıfı insansız hava araçları başta olmak üzere, savunma sanayine yönelik çözümleri ile milli üretime katkı sağlamak amacı ile kurulmuştur. Şirketimiz mühendisileri tarafından geliştirilen Akıncı Döner Kanat İnsansız Hava Aracı, yüksek standartlara sahiptir.” dedi.

Nuri Sevil ayrıca “Akıncı İHA sistemleri kolay kullanım, değiştirilebilir faydalı yükleri, gelişmiş oto-pilot sistemleri ve askeri standartları ile istihbarat, arama kurtarma ve tespit çalışmalarında yenilikçi çözümler sunmaktadır. İnsansız hava sistemlerimizle çok yakında dünya çapında söz sahibi olacağımızı ümit ediyorum. Bu alanda her türlü yatırıma devam ediyoruz. Sevkon grup olarak önemli projelere imza atacağız.” dedi.

(Fatih Şendil – Yeni Asır)

Facebook ile Yorum Yapın

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.