Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şube Başkanı Musa Turan, ay sonunda Yunanistan’ın THY ile günde iki kez olan Selanik uçuşlarını bire düşüreceğini belirterek, bu durumun ilişkileri olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Yeni Asır’dan Fatih Abacıoğlu’nun haberine göre, TÜGİAD’ın Selanik’te şubesi bulunduğunu ve önümüzdeki günlerde önemli iş ortaklıklarının hayata geçirileceğini dile getiren Başkan Turan, “Yunanistan bu ayın sonuna kadar THY’ye süre tanıdı. Bir uçuşu ay sonunda iptal edecekler. İş dünyası olarak Yunanistan ile yakın ilişkiler kurduk. Türkiye’den birçok firmanın distribütörlüğünü Yunanistan’a götürdük. Önümüzdeki günlerde önemli ortaklıklar kurmayı planlıyoruz. Sefer sayılarını düşürmek işlerimizi olumsuz etkileyecek” dedi.

Şube Başkanı Musa Turan, İzmir-Selanik arasında direkt uçuş istediklerini belirterek, “Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’den THY ile görüşerek direkt seferleri başlatmasını istiyoruz. Biz İstanbul’a gidiyoruz, 2 saat bekleyip Atina’ya geçiyoruz. 45 dakikalık mesafedeyiz. Sayın Bakanımız da Egeli. THY seferleri başlatırsa bunu sahipleneceğimizi söylüyoruz. Ortaklıkların soğuması ilişkileri bozar” diye konuştu. 
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.