Uçuş emniyeti eğitimi aldı, iki hayat birden kurtuldu.

Zeytinburnu’nda patlamanın yaşandığı apartmanın birinci katında oturan ve 8.5 aylık hamile olan Ayşe Akıllı (28), alev ve dumanların arasında kalınca evinin balkonuna çıkıp atlamıştı. Vatandaşlar, genç kadının atlaması için konteynerin üzerine karton ve battaniye koymuş ve karnını tutarak kendisini 4.5 metre yüksekliğindeki birinci kattan boşluğa bırakmıştı.

Öğretmen olarak atanamadığı için bir süre önce hostesliğe başladığı öğrenilen Ayşe Akıllı’nın, hosteslik nedeniyle aldığı eğitim sayesinde başarılı bir biçimde atlayıp hem kendisini hem de bebeğini kurtardığı belirtildi.

BEBEĞİNİN DURUMU İYİ

Patlama sırasında yaralanarak tedavi altına alınan ve birkaç gün daha hastanede müşahede altında kalacağı bilgisi verilen 8,5 aylık hamile hostes Ayşe Akıllı (28) ve bebeğinin durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Ayşe Akıllı’nın öğretmen olarak atanamadığı için  bir havayolu şirketinde kabin memuru olarak çalıştığı ve mesleki olarak aldığı acil yardım ve ilk yardım eğitimindeki teknikleri atlayış esnasında kullandığı öğrenildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.