Kahramanmaraşlılar 2014 yılının sonlarında 2. Ulaştırma Çalıştayı’ndan çıkan yeni terminal yapımı ve havalimanı pistinin 3000x45m’ye uzatılması ile ilgili yapım ihalesinin söylenildiği gibi Temmuz ayında yapılmasını istiyor.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili  Mahir Ünal  katıldığı televizyon kanallarında yaptığı açıklamalarda “Yeni Terminal Binası ihalesinin 2015 genel seçimlerinden hemen sonra gerçekleşeceğini“ söylemişti. Ancak DHMi ve EKAP´ta ihale ilanı halen gözükmüyor.

Kahramanmaraşlıları tek sevindiren gelişme ise Mayıs ayında TC. Resmi gazetesinde çıkan Kahramanmaraş Havalimanı etrafındaki bazi arazilere acil kamulaştırma kararı oldu.

Kahramanmaraşlılar genel seçim sonuçlarına bakmaksızın Yeni Terminal Binası ve Mütemmim Tesislerinin ihalesinin Temmuz ayında gerçekleşmesini istiyor.

Ek olarak yaz aylarında yurtdışından gelen vatandaşlar, bagaj sorununu çözülmesi ve seyehatlarının daha rahat gerçekleştirmeleri için mevcut Kahramanmaraş Havalimanına geçici hudut kapısı kurulmasını talep ediyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.