Uzun süredir mevcut havalimanı koşullarından şikayetçi olan Kahramanmaraşlılar 3. Ulaştırma Çalıştayı’ndan çıkacak müjdeli habere odaklanmış durumda.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın katılımı ile gerçekleştirilecek çalıştaydan Kahramanmaraş Havalimanı’ndaki koşulların iyileştirilerek standartların yükseltilmesine olanak tanıyacak çalışmalara dair müjdeli haberin çıkması bekleniyor.

2

Kahramanmaraş Havalimanı’nın mevcut pist, apron ve terminal binasından uzun süredir şikayetçi olan Kahramanmaraşlıların sesi geçtiğimiz Nisan ayında duyulmuş ve kamulaştırma ve yeni terminal için projelendirme çalışması başlatılmıştı. Kamulaştırma süreci işlerken yeni terminal ve apron için proje tamamlanırken henüz ihale süreci başlatılabilmiş değil.

Kahramanmaraşlılar 3. Ulaştırma Çalıştayı’ndan yeni terminal, apron ve pist uzatma çalışmaları için ihale tarihinin çıkmasını bekliyor. 2016 yılının ilk yarısında ilk kazmanın vurulması yönündeki Kahramanmaraşlılar konuyu yakından takip ediyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.