Hava Yolları (THY) Uçuş Eğitim eski Başkanı kaptan pilot Menderes Çakıcı, “Havada Kalan Sorular” isimli kitabını imzalıyor.

26 yılını gökyüzünde geçiren THY Boeing 777 filosu kaptanlarından Menderes Çakıcı, hem havacılık meraklıları hem de uçakla seyahat edenlerin ilgisini çekecek bir kitap hazırladı. Yıllarını havacılığa veren kaptan pilot Çakıcı, uçuş sırasında yolcuların en çok merak ettikleri ve uçuş ekiplerine yönelttikleri soruları bir kitapta topladı ve hepsine tek tek açıklama getirdi.

Kaptan Çakıcı, 28 Aralık Pazartesi günü saat 12.00 ve 17.00 arası Gençofis Pilot Dünyasında “Havada Kalan Sorular” isimli kitabını hayranlarına imzalayacak.

KAPTAN PİLOT MENDERES ÇAKICI KİMDİR?

1965 Ankara doğumlu olan Menderes Çakıcı, 1988 yılında ODTÜ Uçak Mühendisliği’nden mezun oldu. THY’nin pilot eğitimi için yurtdışına gönderilen Çakıcı, eğitim sonrası ikinci pilot olarak uçmaya başladı. Bugüne kadar Boeing 727, 737, RJ 70/100, Airbus 319-320-321 ve Boeing 777 tipi uçaklarda uçtu. Evli ve iki çocuk babası olan Çakıcı, halen Boeing 777 uçaklarında kaptan pilotluk ve uçuş kontrol öğretmeni olarak görev yapıyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.