ABD’de kötü hava koşulları nedeniyle iki saat rötar yapan uçağın pilotu, sıcaktan bunalan 160 yolcuyu sakinleştirmek için 38 adet pizza ısmarladı

ABD’de eyaletler arası uçuş yapan bir uçak, pazartesi akşamı kötü hava şartlarından dolayı 2 saat rötar yapınca, pilot uçaktaki 160 yolcuyu sakinleştirmek için 38 pizza ısmarladı. Frontier Havayolu şirketine ait uçak, 719 sefer sayılı Washington-Denver uçuşunu gerçekleştirmek üzere Reagan Ulusal Havaalanı’ndan tam saatinde yolcularını alıp kapılarını kapattı. Fakat etkili olan fırtınadan dolayı yerel saatle 18.40’ta gerçekleştirilmesi gereken uçuş 19.40’a kadar yapılamadı. Bir saat gecikmeyle kalkan uçak, Denver’deki fırtınadan dolayı Wyoming’deki Cheyenne Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı. Burada da bir saat uçakta bekleyen ve sıcak havadan bunalan yolculardan şikâyetler gelmeye başlayınca, kabin ekibi durumu pilota bildirdi.

KAHRAMAN İLAN ETTİLER
Pilot da yolcuları sakinleştirmenin yolunun onlara güzel bir jest yapmak olduğunu düşünerek, 160 yolcu için kendi cebinden 38 pizza ısmarladı. Kabin ekibinin servis ettiği pizzaları pilotun ısmarladığını öğrenen yolcular, cömert pilotu kahraman ilan etti. 2 saatlik bir gecikme sonucu uçağa bindikten 5 saat sonra Denver’e dolu bir mideyle inen yolcular, kabin ekibinin kendilerine pizza servislerinin görüntülerini sosyal medyada paylaştı ve pizzalar için pilota teşekkür etti. ABD’de havayolu şirketleri 3 saati aşan rötarlarda yolculara yiyecek-içecek servisini ücretsiz yapmak zorunda. 2012’de American Eagle Havayolu’na ait bir uçak rötar yaptığında, yolculara gerekli bilgi verip ikramı gerçekleştirmediği için 912 bin dolar para cezasına çarptırılmıştı.

(Sabah)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.