Corendon Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ile Antalya’da bir araya gelen KKTC Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, Corendon’un adada yaşadığı sıkıntıların çözümü için ellerinden gelen katkıyı yapacaklarını söyledi.

Hollanda ve Belçika’dan Türkiye’ye turist getiren bir numaralı; ülke genelinde ise ilk üç sırada yer alan tur operatörü Corendon, 3-4 sezondur KKTC’de yürütmekte olduğu turistik operasyonları son dönemde takıldığı bürokratik engeller sebebiyle geri çekilme kararı almıştı.

Tur operatörü olarak Hollanda ve Belçika’dan; aynı zamanda havayolu olarak da Polonya, Danimarka, İtalya, Macaristan’dan yıllardır KKTC’ye turist getiren grup, bazı nedenlerle Kuzey Kıbrıs pazarına ara vereceğini açıklamıştı.

“BASKILARA KARŞIN 20 BİN TURİST GETİRMEYİ BAŞARDIK”

Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu ve Bakanlık Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu Corendon yetkilileri ile Antalya’da bir araya gelerek 3 saat süren olumlu bir toplantı gerçekleştirdiler.

Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, görüşmede tur operatörü ve yatırımcı olarak KKTC’de yaşadıkları bürokratik ve teknik sorunlara değindi. Özellikle Rumların baskılar yaptığını, tüm bu baskılara rağmen Kuzey Kıbrıs’a yılda ortalama 20 bin turist getirmeyi başardıklarını ifade etti.

Bakan Sucuoğlu ise görüşmede yaptığı konuşmada Corendon’un yaşadığı sıkıntılar üzerine alternatif çözüm önerilerini tartıştıklarını, yaşanan sıkıntının çözümü için ellerinden gelen katkıyı yapacaklarını söyledi.

2016 yılında ileriye yönelik proje, çalışma imlanları ve şartlarını da görüştüklerini söyleyen Sucuoğlu, Corendon’un Kuzey Kıbrıs turizmi için çok önemli olduğuna vurgu yaptı. (Kıbrıs Postası)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.