Kamu-Sen ve Hava-Sen yetkilileri ile Başbakan Sn.Özkan Yorgancıoğlu arasında mutabakata varıldı. Özelleştirme Yasası kapsamında kamuya giren eski KTHY ve ETİ çalışanlarının barem içi artışı, kademe ilerlemesi ve intibakları ile sosyal hak protokol imzalandı. İşte açıklama:

Özelleştirme Yasası kapsamında kamuya giren eski KTHY ve ETİ çalışanlarının barem içi artışı, kademe ilerlemesi ve intibakları ile sosyal hak arama mücadelesinde 11.11.2014 tarihinde başlatılan grev, bugün Kamu-Sen ve Hava-Sen yetkilileri ile Başbakan Sn.Özkan Yorgancıoğlu arasında mutabakata varılarak protokol imzalanması ile son bulmuştur.

Yapılan protokolde, Özelleştirme Yasası kapsamında çalışanlar (KTHY ve ETİ) hakları ile ilgili hukuki ve mali sorunları içeren konularda çözüm üretmek amacı ile 18 Kasım 2014 günü sendikalar ve başbakanlık tarafından komite kurulup çalışmalar başlatılacaktır. Hedef Ocak 2015’e kadar sonuç almaktır.

Eski KTHY ve ETİ çalışanlarına birlikte göstermiş oldukları dik duruş ve birliktelikten dolayı kendilerine KAMU-SEN ve HAVA-SEN olarak teşekkür ederiz.

Metin Atan                                                                Buran Atakan

Genel Sekreter                                                         Hava-Sen Bşk.

(Kıbrıs Postası)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.