Rus Aeroflot havayolu şirketi, Kırım seferlerine uygulanan özel tarifeleri iptal etti. Tarifelerin uygulandığı zaman Moskova’dan Kırım’a gidiş dönüş bilet fiyatı 7,5 bin ruble (160 dolar) düzeyindeydi.

Şimdi, yılbaşı tatilleri dönemine alınan uçak biletleri için yaklaşık 15 bin ruble (320 dolar) ödenmesi gerekiyor. Diğer havayolu şirketlerinden, örneğin Ural Airlines veya Transaero şirketlerinden alınan Kırım’a uçak biletleri de neredeyse aynı fiyatta.

Aeroflot şirketinden yapılan açıklamada, uçak biletlerinde özel tarifenin sadece yaz sezonu için uygulandığı ve 1 Kasım tarihinde tarifenin iptal edildiği belirtildi. Söz konusu tarifenin gelecek yaz sezonunda uygulanıp uygulanmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Aeroflot şirketi, Kırım’ın Rusya tarafından ilhak edilmesinden sonra Nisan ayında Moskova-Kırım seferlerinde sabit tarife uygulamaya başladı. Moskova’dan Kırım’a ekonomi sınıf uçak bileti 7,5 bin rubleydi (160 dolar).

Aeroflot şirketine bağlı Dobrolet havayolu şirketinin Kırım’a uçak biletleri söz konusu tutardan daha düşüktü, ancak şirket Avrupa Birliği ve ABD yaptırımlarının kapsamına alındı ve tüm uçuşlarını durdurdu.

Şimdi Moskova’dan Kırım’a uçak biletlerinin fiyatları yaklaşık 15 bin ruble (320 dolar) düzeyinde. Böylece uçak biletlerinin fiyatları iki kat arttı.

(QHA/ Kırım Haber Ajansı)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.