KKTC Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, hava yolu şirketlerinin temsilcileri ile bir araya gelerek, KKTC’deki ulaşım sıkıntılarını hakkında görüşmelerde bulundu.

Toplantıya Türk Hava Yolları KKTC Genel Müdürü Ömer Uzun, Atlasjet KKTC Müdürü Osman Malyalı, Pegasus Havayolları KKTC Temsilcisi Zeki Ziya, Onur Air, Borajet, Sun Express ve Tailwind Air KKTC Temsilcisi Fatih Arıdağ katıldı.

Bakan Sucuoğlu kabulde yaptığı konuşma KKTC’nin ambargolar altında olmasından dolayı ulaşım da da sıkıntılar yaşadığını söyleyerek havayolu şirketleri ile ulaşım konusunda yapılabilecek işbirliği seçeneklerini görüştü.

Bakan Sucuoğlu, Mısır’a giden Rus uçağının düşürülmesi ile Rus devletinin Mısır’a uçuşlarını durdurması üzerine yeni turizm pazarı arayışlarına girdiklerini söyledi. Turizm Bakanlığı olarak Rus tur operatörlerine KKTC pazarına yönelmeleri konusunda teklif yaptıklarını söyleyen Sucuoğlu, KKTC’nin tanınmamış olmasından dolayı ulaşım konusunda bir takım sıkıntılar yaşandığını bu sıkıntıları aşabilmek için KKTC’ye uçan hava yolu şirketleri ile görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hava yolu şirketleri ile bugün yapılan 1.5 saatlik görüşmede ulaşımdaki sıkıntıların çözümüne yönelik görüştüklerini söyleyen Sucuoğlu, özellikle Rus Pazarı konusunda hava yolu şirketleri ile bazı çözüm önerileri ortaya çıktığını, bu çözüm önerilerini tur operatörleri ile paylaşacaklarını ve çözüm yolu arayacaklarını ifade etti.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.