Türk Hava Kuvvetleri’nin zirvesi kol uçuşunda bir araya geldi.

Hava Kuvvetlerinden yapılan açıklamaya göre Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Akın ÖZTÜRK ile Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Hava Orgeneral Abidin ÜNAL, 11 Kasım 2014 tarihinde iki ayrı F-16 ile kolda uçarak 6’ncı Ana Jet Üs K.lığı (Bandırma) ve 9’uncu Ana Jet Üs K.lığına (Balıkesir) incelemelerde bulunmak üzere ziyaret gerçekleştirdi.

Orgeneral ÖZTÜRK ve Orgeneral ÜNAL, 6’ncı ve 9’uncu Ana Jet Üs Komutanlıklarında Filo Komutanlıklarını ziyaret etti, pilotlar ve uçuş ekibi ile bir araya geldi. Filo ziyaretlerinin ardından F-16 savaş uçaklarının bakım faaliyetlerini yürüten Hat Bakım Komutanlıklarında incelemelerde bulunana Org. ÖZTÜRK ve Org. ÜNAL, Hava Kuvvetlerimizin gizli kahramanları uçak bakım sınıfı personelimiz ile sohbet etti.

Ziyaret esnasında Hava Kuvevtlerinin zirvesine, 162’nci Filo Komutanlığının Fransa’da iştirak ettiği Noble Arrow 2014 Tatbikatı ile 192’nci Filo Komutanlığının katılımıyla 2015 yılında Konya’da icra edilecek olan ve dünya çapında bütün Kaplan Filoların yer alacakları Tiger Meet 2015 hakkında bilgi verdi.

Ziyaretler esnasında Hava Kuvvetleri tarihinde ilk defa olmak üzere, iki Hava Orgeneral kolda uçuş gerçekleştirmiş oldu. Hava Kuvvetlerinin en kıdemli iki uçucusunu bir araya getiren uçuşla toplam uçuş saati, 3000 saati F-16 olmak üzere koldaki uçuş saati toplamı 9750 saate ulaştı.

Komutanlardan Kol Uçuşu

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.