ABD’nin Chicago kentinde, hava trafik kontrol kulesinde çalışan bir kişinin önce ufak çaplı bir yangın çıkarıp ardından da intihara kalkışması üzerine tam bir kargaşa yaşandı. Yaklaşık 2 bin uçuş iptal edilirken, yolcular havalimanlarında sıkışıp kaldı.

ABD’nin Illinois eyaletindeki Aurora kentinde bulunan Federal Havacılık İdaresi’nde çalışan 36 yaşındaki Brian Howard, Facebook’tan bir mesaj paylaşarak kontrol kulesini ele geçirip kendisini öldüreceğini söyledi. Howard daha sonra bir miktar gaz ile oradaki havluları tutuşturarak kulenin en alt katında yangın çıkardı. Yardım görevlileri derhal olaya müdahale ederken, sağlık ekipleri Howard’ı tam boğazını kesmek üzereyken buldu.

ABD’li yetkililer olayın bir terör tehdidi olarak algılanmadığını söylediler ancak yine de hem federal hem eyalet hem de yerel makamların işbirliğiyle soruşturma açıldı.

Olayla ilgili ciddi bir can kaybı yaşanmadı ancak Chicago’daki iki büyük havalimanında toplam 2 bin uçuş iptal edildi. Havalimanında sıkışıp kalan binlerce yolcu, saatlerce beklemek zorunda kaldı.

26114959

(Hürriyet)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.