Körfez Sportif Havacılık Kulübü ve Edremit Belediyesi tarafından 4. Mysia Uluslararası Havacılık Festivali Edremit semalarını renklendirecek.

Birbirinden farklı akrobasi gösterileri bugün saat 15.00’te Akçay, yarın saat 15.00’te ise ise Altınoluk sahilinden izlenebilecek. Edremit Körfezi’nde kurulan ilk havacılık derneği olan Körfez Sportif Havacılık Kulübü tarafından üç yıldır düzenlenen Mysia Uluslararası Havacılık Festivali’nin dördüncüsü Edremit Belediyesi’nin katkıları ile 5-6 Eylül 2015 tarihlerinde yapılacak.

Körfezden Haber’de yer alan habere göre gösteriler bugün saat 15.00’te (5 Eylül) Akçay Kordon’da ve yarın ise yine saat 15.00’te (6 Eylül) Altınoluk Limanı’nda gerçekleştirilecek. 2012 yılında 20 bin kişi, 2013 yılında 40 bin kişi ve 2014 yılında 100 bin kişi izleme rakamlarına ulaşan Mysia Uluslararası Havacılık Festivali’nde 2015 yılı hedefi 200 bin kişiye ulaşmak. Türkiye’nin ilk lisanslı akrobasi pilotlarından Ali İsmet Öztürk, 2012 ve 2013 yıllarında iki kez katıldığı Mysia Havacılık Festivali’ne bu yıl bir kez daha muhteşem şovunu gerçekleştirmek üzere geliyor. İki gün boyunca dört akrobasi gösterisi sunacak olan Öztürk’ün şovu, geçtiğimiz yıllarda büyük heyecanla izlenmişti.

2003’te efsanevi Mor Menekşe’nin yapımına başlayan, bütün bilgi ve becerisini kullanarak bu akrobasi uçağının gelişmesini sağlayan Ali İsmet Öztürk, körfez semalarında dans edeceği uçağı “mor menekşe” ile yine nefesleri kesmeye hazırlanıyor.

4. Mysia Uluslararası Havacılık Festivali’nde ülkemizin değerli bir çok uçuş okulu da sorti uçuşları yapacak. Türk Hava Kurumu da paramotor gösterisiyle bu yıl Mysia’da yerini alacak. Sportif Havacılık Federasyon’unun uçaklarıyla desteklediği festivalde model uçak ve helikopter gösterileri de olacak. Bu yıl Mysia’da bir ilk gerçekleşecek ve 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle Adana’da başlatılan Zafer Rallisi 4 Eylül’de Akçay’da sona erecek. Ayrıca yine bu yıl ilk kez festival programı içerisinde yer alacak bir diğer faaliyet de balon. 4-5 Eylül Akçay Meydan’da ve 6 Eylül’de Altınoluk Liman’da kalkış yapacak olan balon, festivali izlemeye gelenlere bir hoş bir sürpriz olacak. Festival boyunca hem Akçay’da hem de Altınoluk’ta uçuş okulları tarafından tanıtım stantları açılacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.