Gümüşhane’nin Köse ilçesinde yapımına 1990’da başlanan ancak tamamlanamayan havaalanı için formül üretme çalışmaları devam ediyor.

Daha önce sayfamızda “Köse Havaalanı’na Hemşehri Formülü” başlıklı haberde duyurduğumuz, Köse havaalanının askeri kaynaklarca tamamlanarak öncelikle askeri faaliyetler amacıyla açılması fikri AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç.Dr. Kemalettin Aydın tarafından tekrar dile getirildi.

Gümüşhane.gen.tr sayfasında yer alan habere göre, Köse’de yapımı planlanan havaalanının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane ziyareti sırasında sunulacak dosyada ön sıralarda yer aldığını belirten Milletvekili Aydın, “Köse Havaalanıyla ilgili hem Bayburt, hem Gümüşhane, hem Bakanlıklar, hem de ilgililerle en üst düzeyde yaptığımız görüşmelerde kısa vadede askeri havaalanı olarak açılmasını ve daha sonra programa alabilir miyiz diye görüşleri masaya yatırdık. Genelkurmay olur derse Milli Savunma Bakanımız ödenek sorunu olmadığını beyan etti. Genelkurmay’ı aşabilirsek önceliğimiz Köse Askeri Havaalanıdır.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.