Alman havayolu devi Lufthansa fiyatlandırma politikasında yeniliğe giderek ekonomi sınıfını yeniden düzenliyor.

Düşük maliyetli havayollarının artan rekabet gücüne yanıt verebilmek adına ekonomi sınıfında yeniliğe gidiyor. Şirket Avrupa içinde gerçekleştirilecek uçuşlarda yeni bir fiyatlandırma sistemine geçiyor. Hafif, klasik ve esnek ekonomi sınıfı seçeneklerinden oluşacak bu sistemle, müşteriler ekonomi sınıfı içerisinde oluşturulacak yeni alt sınıflara göre ödeme yapması hedefleniyor. Lufthansa’nın yeni fiyatlandırma sistemi, Almanya iç hat ve Avrupa geneli uçuşlarda uygulamaya geçecek.

Yeni sistemle, ücretsiz bagaj, koltuk seçimi, rezervasyon değişimi ve iptali gibi işlemlerde müşterilere sunulan fiyatlandırma değişecek. Müşteriler, tam esnek business class ve 3 farklı ekonomi sınıfı seçenekleri arasından, tercih yapabilecek.

Müşterilerin yalnızca gerçekten faydalanabilecekleri hizmetlere para ödemeleri gerektiğini belirten Lufthansa German Airlines Yönetim Kurulu Üyesi ve Deutsche Lufthansa AG Baş Ticaret Sorumlusu Jens Bischof, şunları söyledi:

“Yeni uygulamamız, tam olarak bunu başarmayı hedefliyor. Yakın zamanda, fiyatlandırma sistemimizin esnekliği sayesinde, müşteriler sunduğumuz hizmetler arasından istediklerini seçerek kendi uçuş paketlerini kendileri oluşturabilecekler.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.