Lufthansa’da kabin personeli 26-27 Kasım’da yine, yeniden ve baştan greve gideceğini açıkladı

Alman havayolu şirketi Lufthansa’da çalışan kabin personelinin emeklilik ücretlerinde iyileştirme talebiyle bu hafta perşembe ve cuma günü grev yapacağı bildirildi.

“Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu” (UFO) Sendikasından yapılan açıklamaya göre, Lufthansa şirketinin emeklilik ücretlerinde iyileştirilme yapması yönünde yeni bir teklif sunmamasından dolayı UFO sendikasının organları bu hafta içinde iş bırakma eylemi kararını aldı.

UFO Başkanı Nicoley Baublies, talepleri yönünde bir gelişme olmaması üzerine yeniden greve gitmeye zorunlu kaldıklarını belirterek, şimdilik 26 Kasım Perşembe ve 27 Kasım Cuma günü kabin personelinin greve gideceğini belirtti.

Baublies, Lufthansa’nın UFO’nun taleplerine uygun davranmaması durumunda 30 Kasım Pazartesi günü de greve gidilebileceğini aktardı.

Lufhansa Yönetim Kurulu Başkanı Carsten Spor ve şirketin Personel Müdürü Bettina Volkens’e geçen hafta bir mektup yazdıklarını belirten Baublies, ancak bu konuda şirket yönetiminden bir yanıt alamadıklarını kaydetti.

Volkens ise yaptığı açıklamada, UFO sendikasının yeniden iş bırakma eylemene gideceği yönündeki açıklamasını şaşkınlıkla ve hayal kırıklığıyla karşıladıklarını belirtti.

Lufthansa, kabin görevlilerinin daha önce 13 Kasım’da başlattığı ve bir hafta süren grevi nedeniyle 4 bin 700 uçuşunu iptal etmiş, bundan yaklaşık 550 bin yolcu etkilenmişti.

UFO sendikası yaklaşık 19 bin çalışanı için emeklilik ve ek sigorta niteliğindeki işletme emekli aylıklarında iyileştirmeler yapılmasını talep ediyor. (Tourexpi)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.