Lufthansa’nın mart ayında ITB fuarında kuruluşunu açıkladığı yeni şirketinin Avrupa kolu Viyana’da kurulan ‘Eurowings Europe’ ile hayata geçirildi.
Alman Havayolları Lufthansa’nın ilk önce Türk Hava Yolları ile uzun mesafeli uçuşlar için kurmayı planladığı, ardından ortak şirketleri SunExpress ile hayata geçirilmesi kararı alınan Eurowings projesinde yeni bir adım atıldı.
Mart ayında ITB Berlin turizm fuarında kuruluşu duyurulan Eurowings’in Avrupa uçuşları bacağı için “Eurowings Europe” (Eurowings Avrupa) adı altında bir şirket kuran Lufthansa, bu şirketin merkezi olarak beklenenin aksine Avusturya’nın başkenti Viyana’yı seçti.

Avrupa içi uçuşlar için düşünülen Eurowings Avrupa “ucuzcu” olarak da adlandırılan düşük maliyetli havayolu olarak fiyat odaklı müşteriye hitap edecek.

Eurowings Avrupa’nın kuruluşunun, geçtiğimiz yıl grevler dizisine sahne olan Lufthansa Grubu bünyesindeki pilotlar arasında ise rahatsızlığa yol açtığı ifade ediliyor. Lufthansa pilotlarının, Viyana’da kurulan Eurowings Europe GmbH’nın kuruluşunu, özellikle yeni şirketin çalışanlarının emeklilik primlerine yüzde 2-2,5 oranlarında zam yapılması nedeniyle “provokasyon” olarak nitelendirdikleri belirtiliyor.
Lufthansa’nın, Eurowings Avrupa’nın başka şubelerini Avrupa’nın farklı kentlerinde açacağı bildirildi.(Ulaşımonline)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.