Malatya Havalimanı’nda ne oldu, neden yolcular uçağa alınmadı?

0

Malatya Havalimanı’nda, 30 Kasım Cuma gecesi Türk Hava Yolları’nın 23.00’da yapılması planlanan seferi ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçmayı planlayan yolcuları adeta bir kâbus yaşadı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Malatya Havalimanı’na gelen yolcuların bir kısmı iki pisti bulunan Malatya Havalimanı pistindeki ağırlık kısıtlaması nedeniyle uçağa alınamayacaklarını öğrendi.

Check-in kontuarına gelen birçok kişiye online check-in yapmamışlarsa uçağa alınmayacakları, pistle ilgili çalışma olduğu söylenerek Türk Hava Yolları yetkililerine yönlendirildi. Yetkililer ise pistle ilgili ağırlık kısıtlaması getirildiğini, bu nedenle biletli 180 yolcudan sadece 140’ının uçağa binebileceğini ifade etti. Ayrıca sorunun tüm hava yolu şirketleri için geçerli olduğu vurgulanırken yolculara alternatif de sunulmadığından birçok kişinin biletlerini iade ederek havalimanından ayrıldığı görüldü.

Tartışmalar sürerken, aynı yetkililer yaklaşık yarım saat sonra yaptıkları açıklamada, yapılan görüşmelerle sorunun aşıldığını, tüm yolcuların uçağı alınacağını açıkladı. Kısıtlamaya neden olan sorunun nasıl aşıldığı öğrenilemezken, 23.00 kalkışlı uçak 1 Aralık sabahı 00.30’da havalanabildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.