Malaysia Airports Holdings’in Sabiha Gökçen’in tamamına sahip olması TAV’ın teklifinin aynı olmasına bağlı

MALAYSİA Airports Holdings, ön alım hakkını kullanarak İstanbul’un ikinci büyük havalimanı İSG’nin yüzde 40’lık hissesini Limak’tan almaya karar verdiğini açıklamıştı. Hisse devri gerçekleştiğinde Malezyalılar,Sabiha Gökçen’in tamamınasahip olacak.

Atatürk Havalimanı’nın işletme hakkını elinde bulunduran TAV Havalimanları Holding, daha önce İSG’nin yüzde 40 hissesini elinde bulunduran Limak ile 285 milyon euroya el sıkışmıştı.
Dün yapılan açıklamada, MAH’IN  de yüzde 40’lık hisse için 285 milyon euro ödeyeceği belirtilmişti.

TAV HAVALİMANLARI Yönetim Kuruluve İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “Malaysia Airports Holdings, bizim teklifin virgülüne kadar aynısını vermeleri lazım, yoksa alma hakları yok. Onun için inceliyoruz. Teklifin aynısını verdilerse biz taraf olmaktan çekileceğiz. Aynı teklifi verdiklerini düşünüyorum. Böyle bir büyük firmanın hata yapacağını zannetmiyorum. İstanbul’daki pozisyonumuzu kaybetmek istemediğimiz için böyle bir fiyat vermiştik. Demekki onlar da aynı fiyatı vermişler. Hayırlı olsun demekten başka bir şey yok” dedi.

Yurtdışında büyümeye devam edeceklerinin altını çizen Şener, şunları söyledi: “Masamızda bir sürü davet var. Hem servis hem ana şirketlerimizde büyümeye devam edeceğiz. TAV artık dünyada değişik bir yere gelmiş marka oldu. Verdiğimiz fiyatlar her yerde kabul görüyor.”(habertürk)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.