Sabiha Gökçen hisseleri için yarış başladı. TAV satın almak için beklerken Malezya Airports’a yakın kaynaklar henüz nihai kararın verilmediğinin altını çiziyorlar.

İSTANBUL Sabiha Gökçen Havalimanı’nın büyük ortağı Malaysia Airports Holdings, Sabiha Gökçen’de Limak Holding’e ait olan yüzde 40 hisse için öncelikli satın alma hakkını kullanmayı planlıyor. Bloomberg’in haberine göre konuya yakın kaynaklar, öncelikli satın alma hakkını kullanmak için henüz  zamanları olan Malaysia Airport’un konuyu müzakere etmeye devam ettiğini ifade etti. Malaysia Airports’un bu hakkı kullanmaya karar vermesi halinde, TAV Havalimanları’nın Sabiha Gökçen’in yüzde 40 hissesini Limak’tan 364 milyon dolara satın almak için vardığı anlaşma suya düşecek. Malaysia Airports, 2013 Aralık ayında Hindistan merkezli GMFR Infrastructure’ın payını alarak Sabiha Gökçen’deki hisse oranını yüzde 60’a çıkarmıştı.

RESMİ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

TAV ile Limak arasındaki hisse satış anlaşmanın ardından konuşan TAV Havalimanları CEO’su Sani Şener, Malezyalıların ön alım hakkını kullanmak istemeyeceklerini düşündüklerini söylemişti. Şu ana kadar konuyla ilgili Malezyalılar tarafından  ilgili taraflara resmi hiçbir açıklama yapılmadı.

(Akşam)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.