Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş beraberindeki heyetle, Türk Hava Yolları (THY) Antalya Bölge Müdürü Ömer Durna’yı ziyaret etti. Ziyarete MATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Şükrü Arslan, Hüseyin Akın,  Halit Torun ile Meclis Katip Üyesi Mustafa Kısa katıldı. Ziyarette MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ilçe ekonomisi ve Oda çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Manavgat’a servis talebi

Manavgat’a 2013 yılı verilerine göre yaklaşık 4,5 milyon turistin geldiğini ve turizm gelirlerinin ise 4 milyar doları aştığını belirten Başkan Boztaş, yaz aylarındaki turizm hareketliliği ile ilçe nüfusunun yaklaşık 750 bine yaklaştığını söyledi.  Manavgat’ta günlük ortalama 750-1000 kişinin ulaşım için hava yolunu tercih ettiğini kaydeden Başkan Boztaş, bu rakama aynı güzergâh üzerinde ilçe ve bölgelerinde eklenmesi ile küçümsenemeyecek rakamlara ulaştığına vurguladı.

Türk Hava Yolları’nın Manavgat’tan Antalya Havalimanı’na servisinin olmadığını ifade eden Boztaş, “İlçemizde Antalya Havalimanı’na servis konulması başta iş dünyası olmak üzere hem hemşerilerimizin ve ilçemizi tatil yada başka nedenle ziyaret eden misafirlerimizin ve  Türk Hava Yolları’nın yararına olacağını düşünüyoruz. Manavgat’tan Antalya Havalimanı’na ücretsiz servis konulmasını talep ediyoruz” dedi.

THY Antalya Bölge Müdürü Ömer Durna ise Türk Hava Yolları’nın Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen hava yolu şirketlerinden birisi olduğunu belirterek dünyanın en uç noktasına uçtuğu gibi dünyanın en uç noktasından da konukları Antalya’ya getirdiğini söyledi.

Kurum olarak bölgenin tanıtımı gelişmesi ve turizmine yönelik çalışmalara da destek verdiklerini hatırlatan Durna, kurumun her geçen gün daha da büyüdüğünü belirtti.

Ziyareti için MATSO heyetine teşekkür eden Durna, Manavgat’tan Antalya Havalimanı’na ücretsiz servis konulmasını talebini THY Genel Müdürlüğü ile görüşerek çözmeyi planladıklarını ifade etti.

Ziyarette Başkan Boztaş, THY Bölge Müdürü Durna’ya Manavgat Ekonomik Raporu ile Manavgat’ın yöresel ürünlerinin de yer aldığı hediye paketi verdi. Durna ise Başkan Boztaş’a günün anısına plaket takdim etti.

04-matso-thyden-manavgata-servis-talebinde-bulundu 03-matso-thyden-manavgata-servis-talebinde-bulundu 02-matso-thyden-manavgata-servis-talebinde-bulundu 01-matso-thyden-manavgata-servis-talebinde-bulundu

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.