Alman otomotiv devi Mercedes ile Dünya’nın önemli havayolu şirketlerinden Lufthansa’nın teknik bölümü uçak iç düzenlemesi konusunda dev bir işbirliği çalışması gerçekleştirdi.

Kaliteli, standartları yüksek bir uçuş dendiğinde herkesin aklına direkt olarak uçakların birinci sınıf yani business sınıfı gelir. Ancak bazıları için bu durum, oldukça geniş odalı, muhteşem konforlu beyaz, deri koltuklar demek.

Mercedes-Benz ile, Lufthansa Technik’in ortaklığı sonucu, ortaya ultra şık kabin tasarımına sahip, müthiş bir uçak tasarımı çıktı.

mercedes-benz-ve-lufthansa-dan-ultra-luks-ucak-705x290

“Amacımız global müşterilerimize, arzulanan hiçbir şeyin eksik olmadığını, standartların oldukça üstünde bir tasarım sunmak” açıklamasında bulunan Lufthansa şirket başkan yardımcısı Walter Heerdt, sözlerine “Gerek özel gerekse iş alanında kullanımlar için olsun, yaptığımız tamamlanmış konsept her amaca hizmet edebilecek şekilde uyum sağlamakta” şeklinde devam etti.

Uçağın konsepti bu hafta Cenevre’de düzenlenen 2015 Avrupa İş Havacılık Kongre ve Sergi (EBACE)’de, piyasanın tepkisini ölçme amacı ile sunuldu. Uçak her ne kadar henüz konsept aşamasında olsa da siyah camları ve iç dizaynı ile Mercedes’in elinden çıktığını belli ediyor. Uçak için herhangi bir fiyat belirtilmiş değil.

mercedesbenzlufthansa3

mercedesbenzlufthansa2

mercedesthumb

mercedesbenzlufthansa5

mercedesbenzlufthansa6

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.