Ukrayna’daki uçak kazasında ölenlerden biri oksijen maskesi ile bulundu!

Hollanda’nın de Volkskrant yayın grubu tarafından Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans’a dayandırarak bildirildiğine göre, Ukrayna’nın doğusundaki Malezya Boeing uçağı kazasında ölenlerden biri oksijen maskesi ile bulundu.

17 Temmuz’da meydana gelen 298 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasının soruşturması Hollanda’nın gözetiminde gerçekleştiriliyor. Perşembe günü yayınlanan proğramda Hollanda Dışişleri Bakanı “Ölenlerden birinin yüzünde maske ile bulunduğunu biliyor musunuz? Yani, onun maskeyi takacak zamanı vardı. Biz bunu gözardı edemeyiz” ifadelerine yer verdi.

De Volkskrant’e göre, bu zamana kadar Ukrayna’daki kazada Malezya uçağının içerisinde bulunan herkesin anında öldüklerinin düşünüldüğüne dikkat çekiliyordu.

Amsterdam’dan Kuala Lumpur’a uçan MH17 sefer sayılı uçak 17 Temmuz’da Donetsk Bölgesi’nde düşmüştü. Uçağın içerisinde bulunan 298 kişinin hepsi hayatını kaybederken, Kiev yönetimi uçak kazasından milisleri suçlamış, ancak milisler bu kadar yüksek mesafedeki uçakları vuracak teçhizatlara sahip olmadıklarını belirtmişlerdi.
(Rusya’nın Sesi)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.