Hava-İş Sendikası, THY Teknik A.Ş çalışanlarına gönderdiği bildiride, bazı yöneticilerin personel üzerinde, Hak-İş’e bağlı Çelik-İş Sendikası’na üye olmaları için baskı kurduğunu duyurdu.

”Size mobbing uygulayanlara bir kez daha yaptıklarının suç olduğunu ve sürecin takipçisi olduğumuzu hatırlatırız. Sendikamıza bilgi vermeniz dahilinde, ilgili konuda hukuki süreç tarafımızdan başlatılacaktır.” denilen bildiride şu ifadelere yer verildi. 

”THY Teknik’teki bazı yöneticilerin, Hak-iş’e bağlı Çelik-iş sendikası ile işbirliği içerisinde sizleri baskı ile Çelik-iş’e üye yapmaya çalışmakta olduğuna dair duyumlar aldık.

Türk Ceza Kanununun 118.maddesine göre; “Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

Geçtiğimiz günlerde bazı Teknik A.Ş. çalışanları bilgileri dahilinde olmadan e-devlet üzerinden başka bir sendikaya üye olarak görünüyorlardı. Sendikamızın bu konuda yayımladığı duyurunun hemen ardından Teknik A.Ş.’deki üyelerimizin sendikamızı arayıp verdiği bilgiler doğrultusunda, durumu fark edenlerin hemen üyelikten istifa ettiklerini öğrendik.

THY Teknik A.Ş.’deki bazı yöneticilerin belirttiği üye sayılarına inanmayın. Baskı ve tehditlere boyun eğmeyin! Bu mücadelede yalnız olmadığınızı unutmayın!

Size mobbing uygulayanlara bir kez daha yaptıklarının suç olduğunu ve sürecin takipçisi olduğumuzu hatırlatırız. Sendikamıza bilgi vermeniz dahilinde, ilgili konuda hukuki süreç tarafımızdan başlatılacaktır.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.