İzmir’in doğum günü olarak kabul edilen düşman işgalinden kurtuluşunun 92’inci yıldönümü kutlamaları Türk Yıldızları’nın muhteşem gösterisine sahne oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı Türk Yıldızları, İzmir’de gösteri yaptı. Saat 18.00’de İzmir Körfezi üzerinde gösterilerine başladı.

Gündoğdu Meydanı’nda toplanan on binlerce kişi nefes kesen gösterileriyle Türk Yıldızları’nı izledi. Alanı dolduranlar, cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve fotoğraf makineleriyle, yaklaşık yarım saat süren gösteriyi görüntülemeye çalıştı. Türk Yıldızları, İzmir semalarına kalp çizdi. Ekip, yaptıkları hareketlerle İzmirlilerin kalplerini bir kez daha fethetti. Gösteriyi izleyenler ise büyük keyif aldıklarını dile getirdi.

Gösterisi sırasında 4 numaralı uçağın fiber malzemeden yapılan ILS anteninin denize düşmesi heyecana sebep olurken yapılan açıklama ile yüreklere soğuk su serpildi, düşen parçanın uçak açısından risk taşımadığı belirtildi.

(Kakap fotoğrafı: H. Emre Polat, Video: Onur Çağman)

 

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. Kıbrıs barış harekatı sırasında geceleri karartma uygulanıyordu İzmir’de. Halka güvende olduğu hissini vermek için elini uzatsan tutacak kadar alçaktan uçan F-4 leri hatırladım gururdan gözlerim doldu. Üzerinden Fantom uçmamış köy kalmamıştı.

    Bir zamanlar zaruriyetten şimdilerde keyiften. Jet sesi, özgürlüğün sesi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.