Türkiye’de sivil akrobasi denince akla gelen uçak Mor Menekşe ve onun mucizeler yaratan pilotu Ali İsmet Öztürk TATCA Havacılık Fest’14 ün önemli bir konuğu olacak

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği TATCA’nın bu yıl ikincisini düzenlediği TATCA Havacılık Fest’14 ün önemli bir konuğu var. O isim Ali İsmet Öztürk, bugüne kadar gerçekleştirdiği gösteriler ile binlerce insanı kendine hayran bırakan ikili bu kez TATCA Havacılık Fest’14 de olacak.

1984’den beri aktif olarak gökyüzünde bulunan Ali İsmet Öztürk, ultralight hava aracı ile başladığı gökyüzü serüvenine çeşitli tipteki uçak ve helikopterle devam etti. 2000’li yılların başında başladığı akrobasi uçuşlarında bu güne kadar 15 farklı ülkede 250’den fazla  uçuş gerçekleştiren Ali İsmet Öztürk’ü bugüne kadar 10 milyondan fazla Avrupalı canlı izleme şansını elde etti. 5000 saattan fazla bir aktif uçuş süresine sahip olan Ali İsmet Öztürk’ü canlı izleme şansı bu kez 13-14 Eylül tarihlerinde İzmir Selçuk Havaalanında gerçekleştirilecek olan TATCA Havacılık Fest’14 katılımcılarında olacak.

Ali İsmet Öztürk daha önce bir kanatta 1111 uçan isim projesini yürütmüştü.

1111ucanisim

TATCA Havacılık Fest 2014

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.