Edremit ilçesi Körfez Sportif Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen ‘Mysia 2014 Uluslararası Havacılık Festivali’ Burhaniye Ören sahili ile Edremit Akçay Kordonunda yapılacak.

Körfez Sportif Havacılık Kulübü Başkan Yardımcısı Adem Kuşçuoğlu, “Edremit Körfezi semalarına, tekrar farklı bir imza atacağız” dedi.

20140829_364110

Edremit ilçesi Körfez Sportif Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen ‘Mysia 2014 Uluslararası Havacılık Festivali’ 6 Eylül’de Burhaniye Ören sahili ile 7 Eylül’de Edremit Akçay Kordonunda ‘Akşamüzeri ve Gün Batımı Akrobasi Gösteri’leri olarak yapılacağı açıklandı.

‘Mysia 2014 Uluslararası Havacılık Festivali’ne Dünyanın en ünlü akrobasi ekiplerinden olan Romen Hawks Solo Akrobasi Ekibi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Solo Türk F – 16 gösteri uçağı ile gösteri yapacak.

TUSAŞ’a ait 1963 Amerikan yapımı S2 E/T uçağı da gösterilerde yer alması yanı sıra THK Uçuş Akademisi, AYJET Uçuş Okulu, ER-AH Uçuş Okulu, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Havacılık Bölümü, FG Uçuş Okulu, AFA Flight Academy, Anıl Havacılık, THK paramotor gösterileri, Mesut Subakan Model Uçak Uçuş Okulu’nun model helikopter ve model uçak gösterileri, gyrocopter ve microlight gösterileri de gerçekleştirilecek.

KUŞÇUOĞLU, “KÖRFEZ SEMALARINA FARKLI BİR İMZA”

“Bu yıl Burhaniye ile Edremit’te üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ‘Mysia 2014 Uluslararası Havacılık Festivali’ etkinliğimize tüm Körfez halkını, Balıkesirlileri ve tüm havacılık meraklılarını bekliyoruz” diyen Körfez Sportif Havacılık Külübü Başkan Yardımcısı Adem Kuşçuoğlu, “Her yıl daha da büyüyen ve heyecan kazanan Mysia 2014 Uluslararası Havacılık Festivali ile Edremit Körfezi semalarına tekrar farklı bir imza atacağız” dedi.

FESTİVALE DESTEK VERENLER

Mysia 2014 Uluslararası Havacılık Festivaline Balıkesir Valiliği, Edremit Kaymakamlığı, Burhaniye Kaymakamlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit Belediyesi, Burhaniye Belediyesi, Türkiye Odalar Borsalar Birliği, Edremit Ticaret Odası, Edremit Ticaret Borsası, Burhaniye Ticaret Odası, Borajet, Körfez Özel Hastanesi, Burcu Salça, Hattuşa Termal, FG Havacılık, Coca Cola, DHMİ, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Apron Trafik Derneği, Anıl Havacılık, FLY Havacılık ve festivalde gösteri yapacak uçuş okulları ile kurumlar tarafından destek verildiği açıklandı.

KÖRFEZ SPORTİF HAVACILIK KULÜBÜ KURUCULARI

Prof. Dr. Cevdet Denizer, Prof. Dr. Abdullah Soykan, Adem Kuşcuoğlu, Akrobası Pilotu Ali İsmet Öztürk, Öğretmen Pilot Ali Kağnıcı, Öğretmen Pilot Ali Mutlu, Pilot Atilla Hacısüleymanoğlu, Öğretmen Pilot Fahrettin Tanınmış, Öğretmen Pilot Fatih Topuz, İbrahim Atış, Lütfü Özbey, Pilot Murat Keleş, Nuri Güneş, Dr. Semih Aydın, Pilot Suat Sümer, Pilot Suat Şimşek ve Pilot Turgut Kulaçoğlu’ndan oluşuyor.

‘FOTOĞRAF YARIŞMASI’ DÜZENLEYECEK

‘2014 Mysia Uluslararası Havacılık Festivali’nde uçuş okullarının festival alanında tanıtım stantları açacak ve Körfez Sportif Havacılık Kulübü Derneği Havacılık Festivali’nin en iyi görsellere taşıyabilmek adına ‘Fotoğraf Yarışması’ düzenleyeceği ve dereceye giren fotoğrafların ödüllendirileceği açıklandı.

20140829_837251 20140829_837252 20140829_837253 20140829_837254

(Bandırma Manşet)

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.