Odense’de yaşayan gurbetçiler her yıl Türkiye’ye gidebilmek için Kopenhag’a yada Billund’a gitmek zorunda kalmaktan şikayetçi.

Odense’de yaşayan gurbetçiler her yıl Türkiye’ye gidebilmek için Kopenhag’a yada Billund’a gitmek zorunda kalmaktan şikayetçi. Facebook üzerinde kurdukları ‘Odense Havaalanında Türkiye uçuşları Başlasın’ isimli bir grup kuran gurbetçiler havayolu şirketlerine seslendi. Söz konusu grup adına Danimarkahaber.dk’ya konuşan  Suat Demiral, ‘‘Kopenhaga gidip gelmemiz bazen uçak bileti parasından bile çok tutuyor. Billunda ise arabasız ulaşmak nerdeyse mümkün değil.’’ dedi.

En azından sadece Temmuz ayında

Halihazırda Danimarka’dan Türkiye’ye Türk Hava Yolları ve Pegasus uçuş gerçekleştiriyor. İki Hava Yolu da Odense havaalanını kullanmıyor. Halilyle burada yaşayan Türkiye kökenli göçmenler ya başkent Kopenhag’a yada Billund’a gitmek zorunda kalıyor. Söz konusu yolculuk ilk bakışta çok zahmetli gibi gözükmese de tatile giden yada tatilden dönen insanlar için son derece bezdirici bir hal alabiliyor.

İsteklerinin Odense’den Türkiye’nin herhangi bir noktasına sefer koyulması olduğunu belirten Suat Demiral, ‘‘İstediğimiz Temmuz ayında 2 sefer sadece.’’ dedi.

(Danimarkahaber)

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.