15. Uluslar arası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali için gerekli olan tüm hazırlıkların yapıldığı ve merakla festivalin başlaması bekleniyor.

21–25 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali ile ilgili açıklama yapan Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, gerekli olan tüm hazırlıkların tamamlandığını ve artık festivalin beklendiğini söyledi. Festivalde en renkli görüntüleri sergileyecek olan Dünyaca ünlü Türk Yıldızlarının da üç gün Fethiye’de kalacağını belirten Kaymakam Ekrem Çalık, “Bu yıl 21–25 Ekim tarihleri arasında Fethiye Hava Oyunları Festivali’nin 15.’si yapılacak. Bu festivali anlamlı kılan Türk Yıldızları’nın gösteri yapacak olması. Uluslararası bir katılım var. Yaptığımız programa göre 21 Ekim Salı günü Babadağ zirvede festival açılışı yapılacak. Festival açılışı programından sonra yine Belceğiz’de devamı var. Böyle bir açılış programından sonra hava oyunları tüm katılımcılarla devam edecek. 23 Ekim Çarşamba günü saat 12.00’da Türk Yıldızları’nın Ölüdeniz’de yaklaşık 10 dakika sürecek bir gösteri gösterisi olacak. 25 Ekim Cumartesi günü festivalin kapanış programında saat 12.00 -15.00 saatleri arası Babadağ’da bir programımız olacak. Fethiye Güç Birliği Şirketi’nin GEKA desteğiyle yaptığı 1200 metre rakımdaki pistin açılışı yapılacak. Gösterilerimizin orada sona erdirilmesi nedeniyle son gösteriler olacak. Festivalin en önemli ayağı olan Türk Yıldızları’nın kapsamlı gösterisi 25 Ekim’de Çalış Plajı’nda 15:45 ‘de yapılacak. Bu gösteri hepimize gurur verecek, muhteşem bir gösteri olacak.35 dakikalık dev bir gösteri. Bu gösteri için Fethiye Halkı’nın yanı sıra Muğla’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı ve misafirlerimizi davet ediyoruz. Saat 19:00’da da Belceğiz’de düzenlenecek olan Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’nın Bandosu’nun gösterileri ile festival sona erecek” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Çalık, dünyaca ünlü Türk Yıldızlarının gösterisinin neden Ölüdeniz değil de Çalış semalarında olacak sorusuna ise,” Ölüdeniz’de de Türk Yıldızlarının gösterisi olacak. Ölüdeniz burada atlanmadı. Türk Yıldız’larını 3 gün boyunca Fethiye’de misafir edeceğiz. Dalaman Havaalanını kullanacaklar. Ölüdeniz ‘de gösteri 23 Ekimde olacak. Ancak Türk Yıldızları’nın gösterileri çok kapsamlı. Ölüdeniz’in hemen ötesindeki Babadağ’ın yamaçlarından dolayı oradaki gösteri 20 dakika sürer. Festivalde 2 gösteri var. Hem Ölüdeniz’de gösteri yapılacak, hem de 35 dakikalık tam gösteri Çalış’ta yapılacak. Bu arada 24 Ekim’de de prova uçuşları olacak. Çalış’ta yapılmasının sebebi tam kapsamlı bir gösteriyi ortaya koymak” dedi. Kaymakam Ekrem Çalık “Türk Yıldızları Türk Milleti’nin gururu. Fethiye’de gösteri yapacak olmalarının da ayrı bir anlamı var. Fethiye Hava Şehdi Fethi Bey’in adını taşıyor. Ayrıca Şehit Fethi Bey’in ölümünün 100. Yıldönümü. Bu organizasyonda Türk Yıldızları’nın yer almasından ayrıca gurur duyuyoruz” dedi.

 

(Gerçek Fethiye)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.