Micronautix firmasının konsept uçak tasarımı Triton, koridor kenarında yolculuğu tarihe karıştırıyor.

Her pilotun uçurmak, her yolcunun uçmak isteyeceği bir tasarım Triton. Yolcuların pilotlar ile aynı görüş açısında uçmasını sağlayacak olan tasarım ile yolcular kanat altında bulunan kabinlerde pilottan bağımsız bölmelerde uçacak ve görüş açısının genişlemesi ile özellikle uçağın seyir istikametini de çok rahat bir şekilde görebilecekler.

Triton tasarımı özellikle turistik gezi amaçlı uçuşlarda kullanılmak üzere geliştirildiği için ABD’de bulunan büyük kanyon gibi yerlerin havadan turistik gezilerinde kullanılması planlanıyor.

Trion

Pilotun iki yanında bulunan kabinler 3-5 yolcu kapasitesinde olacak.

Trion2

Yolcu bölmeleri geniş görüş açısı sunacak panoramik pencerelere sahip olacak.

Uçağın geliştiricisi Micronautix firması yaptığı açıklamada Triton’un turistik geziler, lüks seyahatler için özel olarak tasarlandığını ve bu uçuşların özel ihtiyaçlarına göre şekillendiği belirtildi. Normalde uçaklarda bulunan küçük pencerelerin daralttığı görüş açısının birçok yolcu için sorun olmasının panoramik cam ile aşılmaya çalışıldığı ve yolcuların daha hatırlanabilir yolculuklar geçirmesinin sağlanmaya çalışıldığı açıklandı.

20 yıl içerisinde seri üretiminin gerçekleşmiş olması planlanan Triton yaklaşık 14 metre kanat açıklığı ve 450 beygirlik güçlü bir motora sahip olacak. Ancak uçakta kullanılacak pervane ve özel sistemler ile yolcuların uçağın motor gürültüsünden etkilenmemesi planlanıyor. ilerleyen süreçte melez motor seçeneklerininde kullanılması planlanan uçak mevcut hali ile 20 dakika boyunca elektrik motoru kullanabilecek şekilde tasarlanmış durumda.

Trion3

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.