Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA), Türk sivil havacılığının en köklü şirketlerinden Onur Air’e Part-145 sertifikası verdi. Onur Air böylece Avrupa Birliği ülkelerindeki havayollarının Airbus A320/A321 uçaklarına bakım hizmeti verebilecek.

Yolcu taşımacılığı hizmetinin yanı sıra Atatürk Havalimanı’nda yer alan 23 bin metrekare kapalı alana sahip hangarında hem kendi filosundaki uçaklara hem de diğer havayollarına bakım hizmeti de veren Onur Air, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı’ndan (EASA) ‘Part-145 Uçak Bakım Sertifikası’ aldı.

Bakım merkezi ve hangarı bulunan tek Türk özel havayolu olan Onur Air, Part-145 sertifikası ile Avrupa Birliği ülkelerinde tescilli ve bu ülkelerdeki havayollarında uçan Airbus A320/A321 uçaklarının üs bakımları ile uçak, uçak parçası ve komponentlerinin bakım, onarım ve modifikasyonunu kendi bakım hangarında ve atölyelerinde yapabilme yetkisi elde etti.

Dünyanın en büyük Airbus A320/A321 uçak filosu Avrupa Birliği ülkelerinde bulunduğundan Onur Air Part-145 yetkisiyle birlikte, küresel ölçekte en büyük Airbus A320/A321 bakım pazarına da hizmet verebilir duruma geldi.

Onur Air 22 yıllık Airbus tecrübesine sahip

1992 yılında kurulan Onur Air, Airbus A320/A321 uçaklarını dünyada ilk uçuran havayollarından biri ve bu uçakların bakımında da dünya çapında bir tecrübeye sahip. Bu tecrübenin neticesi olarak Alman ve İngiliz EASA yetkililerinin denetlemesini kısa sürede başarıyla tamamlayan Onur Air, Türkiye’de tek denetleme ile EASA Part-145 yetkisi alan ilk ve tek şirket olma unvanını kazandı.

Onur Air_Part- 145_1 Onur Air_Part-145_2 Onur Air_Part-145_3

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. TEBRİK EDERİM :
    KAYSERİ MERKEZ MESLEKİ ANADOLU TEKNİK LİSESİ UÇAK BAKIM ALAN ŞEFİ
    İNSAN KAYNAKLARI BAŞKANI İLE GÖRÜŞME YAPABİLİRSEK ÖĞRENCİLERİMİ YÖNLENDİREBİLİRİM.
    BAŞARILARINIZI DEVAMINI DİLERİM.
    TİMUR SOYLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.