THY uçakları dolup taşınca  2 özel şirket daha  uçuş izni istedi …

Türk Hava Yolları Kurban Bayramında  Ordu Giresun Havaalanı’nda yaşanan yolcu artışı nedeniyle koltuk kapasitesi yüksek uçakları sefere koydu. Bayram öncesi ve bayram sonrası iki gün koltuk kapasitesi yüksek uçaklarla uçacak olan Türk Hava Yolları’nda biletler ise tükenme noktasına geldi.

Ordugazete.com.da yer alan habere göre,halen haftanın 5 günü 132 , iki günü de 189 koltuk kapasiteli uçaklarla Ordu-Giresun’dan İstanbul Atatürk Havaalanı’na uçan THY özellikle turistik bölgelere ve yurt dışı uçuşlarında kullandığı   220 koltuk kapasiteli AIRBUS A321-231 model uçakları iki gün  Ordu-Giresun için kullanacak.

Bayramdan iki gün önce 189 koltuk kapasiteli BOİNG 737-800 modeliyle uçacak olan THY arefe günü ise uçuşlarını 220 koltuk kapasiteli AIRBUS A 321-231 model uçakla yapacak.

THY bayramın 3.günü de 220 koltuk kapasiteli, 4. Günü de 189 koltuk kapasiteli uçaklarla uçmuş olacak.

THY Ordu Giresun seferleri için koltuk kapasitesi yüksek uçaklar koymasına rağmen biletler ilk günden tükendi. Bayramın 4.günü için İstanbul’a dönüş biletlerinin tamamı satıldı. Diğer günler için ise bilet fiyatları en üst sınırdan satılıyor.

Bayram süresince Anadolu Jet’in İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara uçuşlarında da büyük yoğunluk yaşandığı bildirildi.

  • * * *

İki özel şirket daha  uçuş izni istedi 

Öte yandan, DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım,  geçtiğimiz hafta Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Tecrübe Konuşuyor” adlı konferanstda yaptığı konuşmada,”halen THY ve Anadolu Jet’in uçuş yaptığı Ordu Giresun Havaalanı’na iki özel şirket daha uçuş yapmak için bize başvurdu.” ifadesini kullanmıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.