Önceki gün sis nedeniyle iki seferin iptal olduğu Ordu Giresun Havaalanında dünde sis nedeniyle iniş yapamayan uçak Samsun’a yönlendirildi.

Ordu-Giresun Havalimanı’na dün bir saat rötarla İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkan THY’nin 2852 sefer sayılı uçağı, sis nedeniyle iniş yapamadı. Havada 3 tur atan uçak Ordu-Giresun Havalimanı’na inemeyince Samsun Çarşamba Havalimanı’na yönlendirildi..

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, havalimanında herhangi bir sıkıntının bulunmadığını, sis nedeniyle uçağın Ordu-Giresun Havalimanı’na inemeyerek Samsun’a iniş yaptığını söyledi. Vali Balkanlıoğlu, Ordu’daki yolcuların da İstanbul seferi için karayoluyla servisle Samsun’a götürüldüğünü belirterek, “Havaalanı bölgesinde yoğun sisten dolayı pilot birkaç kez iniş denemesi yapmış. Ancak pilot sisten dolayı Samsun’a iniş yaptı. Samsun’a indikten sonra servisle THY yolcuları Çarşamba’ya gönderdi. Havalimanı’nda hiçbir olumsuzluk yok, her şey düzgün ve düzenli çalışıyor. Uçak hava koşulları inişe elvermediği için Samsun’a iniş yaptı, uçuşlar iptal edilmedi” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.