Aeroflot’un bölgesel şirketlerinden Orenburg Airlines ile Rusya pazarında faaliyet gösteren Türk tur operatörü Pegas Turistik arasındaki anlaşmazlıkla ilgili son gelişme:

Pegas Turistik’ten, biri şirketin sahibi Ramazan Akpınar imzasıyla olmak üzere, yapılan iki açıklamada, iddialar tümüyle yalanlandı.

Akpınar, mesnetsiz iddialarla Pegas’ın saygınlığına gölge düşürülmek istendiğini söyledi.

Orenburg Arlines, Rusya pazarındaki en büyük Türk kökenli tur operatörlerinden Pegas Turistik’in şirketi PGS International Lİmited’in kendisine 461 milyon ruble (yaklaşık 12 milyon dolar) borçlu olduğu iddiasıyla Moskova’da tahkime gitmişti.

Orenburg Airlines, 2008-2009 yıllarına ilişkin borcun, Pegas’ın anlaşmayla satın aldığı ama daha sonra kullanmaktan vazgeçtiği charter uçuşlardan kaynaklandığını savunuyor.

Bunun üzerine Pegas Turistik’ten yapılan açıklamada, şirketin Orenburg Airlines’a tazminat davası açmaya hazırlandığı belirtildi.

Pegas Turistik Genel Müdürü Anna Podgornaya, “Orenburg Airlines ile Pegas Turistik arasında bir sözleşme yok. Orenburg Airlines’ın sözleşmesi, Rusyada kayıtlı olmayan PGS ile. Şirketin Pegas Turistik’in adını her türlü skandalda kullanması kabul edilemez. Anlam veremediğimiz bir nedenden dolayı Orenburg Airlines’ın, bazı borçlarla ilgili Pegas Airlines’ın adını kullanması şirketimize karşı olumsuz etki yaratıyor” dedi.

PGS’nin Oremburg Airlines’a borcu olmadığını söyleyen Podgornaya, “Orenburg Airlines, Pegas Turistik’in konuyla hiçbir ilgisi olmadığını bildiği halde bunu özellikle yapıyor. Bununla ilgili olarak tazminat davası açacağız” diye konuştu.

(turkrus.com)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.