Otobüs firmaları da kampanyaya katılıyor.Pamukkale  (İZMİR)firmasının meydan okuduğu firma UŞAK merkezli Anadolu Turizm.

Peki , Havayolu firmalarımız ne yapıyor? Halen bir gelişme yok. Olur mu dersiniz? Karar vermek zor….

Sosyal medya üzerinden ‘Amyotrofik Lateral Skleroz’ (ALS) hastalarına yardım için başlatılan kampanyaya destek olanların sayısı her geçen artıyor. ALS hastalarına destek için çekilen videolarda, kampanyaya katılan kişililerin 3  kişiye meydan okumaları gerekiyor. Meydan okunan kişi yardımda bulunmak istemezse başından aşağıya buz gibi bir kova suyu boşaltıyor. Su dökmek istemeyenlerin ise bağışta bulunması gerekiyor.

Kampanya Türkiye’de de büyük yankı uyandırırken şirketler de birbirine meydan okumaya başladı. Karayolu ulaşım firması olan Pamukkale Turizm, Facebook üzerinden paylaştığı gönderide rakibine şöyle meydan okudu; “Pamukkale olarak ALS hastalığına farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan kampanyaya destek olmak için 1.000 TL yatırıyor ve biz de Anadolu’ya (Anadolu Turizm) meydan okuyoruz.”

Türkiye’de oyuncular, futbolcu ve ünlü isimler tarafından da paylaşılan ‘Ice Bucget Challenge’  videolarının şirketlere sıçraması ise, akıllara ‘Şirketler arasında yayılacak yeni bir akımın başlangıcı mı?’ sorularını getirdi.

ALS hastalığı hakkında

ALS hastalığına yakalanmış birçok ünlü kişi bulunmaktadır. Amerikan beyzbol oyuncusu Lou Gehrig, İngiliz aktör David Niven, Leeds United ve İngiltere Futbol Federasyonları menejerleri Don Revie ve Dieter Dengler, metal müzik gitaristi Jason Becker, Amerikan caz müzik bas çısı Charles Mingus, matematikçi Fokko du Cloux, İngiliz fizikçi Stephen Hawking, Çinli lider Mao Zedong, Galatasaray ve Fenerbahçe’de oynamış Türk futbolcu Sedat Balkanlı Amerikan politikacı Jacob Javits bu hastalığa yakalanmış ünlü kişilerden bazılarıdır.

(TaylanDil-Dünya)

Facebook ile Yorum Yapın

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.