Özel jetleri aratmayacak konforda hizmet veren havayollarının first class uçuşlarının gidiş-dönüş bilet fiyatları dudak uçuklatacak cinsten… First class hizmet veren havayolları New York gibi iş dünyasının sık seyahat ettiği merkezlerde birbirleriyle yoğun rekabet ediyorlar. En iyi şampanya ve şarapların, Michelin yıldızlı restoranlarda hazırlanan en seçkin yemek menülerinin, en iyi havyarların, en seçkin markaların yemek takımları, battaniye, pijama, yastık ve seyahat bakım çantalarının yer aldığı bu uçuşların doğal olarak fiyatları farklı oluyor.

LUFTHANSA: HONG KONG-NEW YORK; 43.500 USD

Almanya aktarmalı gerçekleşen, gidiş-dönüş bedelli 43 bin doların üzerinde seyreden bu first class uçuşta, özel yalıtımlarla dünyanın en sessiz kabininde ve nem oranının en ideal olduğu bir atmosfer vaat ediliyor. Ayrıca bu uçuşta özel yardımcılar, yolcuya ait bir alan, yardımcıların hazırlayacağı özel yatak, seçkin markaların seyahat kitleri, özel şarap menüsü ve Michelin yıldızlı yemekler ve hepsinde önemlisi yolculuk öncesinde, aktarmalarda ve seyahatin bitişinde özel yardımcılarla, özel transfer araçlarıyla first class hizmetin devam etmesi…

EMIRATES: DUBAİ-LOS ANGELES 30.000 USD

Yaklaşık 16 saat süren bu hattaki Emirates uçuşu, birçok patronu özel uçağından vazgeçirmiş. Airbus A380 ve Boeing 777’lerle yapılan bu hattaki uçuşlarda özel suitler yer alıyor. Her suitte ise özel mini bar, geniş yataklara dönüşen koltuklar, makyaj masası bulunuyor. Yerde başlayan ayrıcılıklı ve şaşırtan hizmetler, uçak içinde ikramlarla misafirini şaşırtıyor. Ancak A380’deki havada duş imkânı olması sebebiyle rakiplerinden ayrılıyor.

ETIHAD AIRWAYS: ABU DABİ-SAN FRANCISCO 28.090 USD

Havaya 3 odalı rezidansı çıkaran ilk havayolu olan Etihad, uçakta sinema keyfi veren ekranlar, özel mini barlar, al carte menülerle yolcularının adeta şaşkına çeviriyor.

KORE HAVAYOLLARI: PEKİN-NEW YORK 27.000 USD

First class’ta Kosmo Sleeper” ismini verdiği özel tasarım koltuklarını öne çıkaran Kore Havayolları, uzun uçuşlarda alanında verimliliği yakalayan en iyi havayollarından birisi. Tek tuşla oldukça konforlu yatağa dönüşen koltukların ahşap panellerle tasarlanmış olması, havada sıcak bir atmosfer ve ev havası hissi sağlamış.

CATHAY PACIFIC: NEW YORK-HONG KONG 26.500 USD

New York-Hong Kong arası 14 saatlik uçuşu Boeing 777-300ER model uçaklarla yapan Cathay Pacific, bu iki nokta arasında elit yolcuların vazgeçilmezi denebilir. Özellikle Hong Kong yemekleri, uluslararası şarap ve havyar, kahvaltılarda geniş seçenekler, konforlu yataklara dönüşen koltuklar ve kabin içi eğlence sistemi ayrıcalıkları olarak sıralanıyor.(Güntay  Şimşek-Habertürk)

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.