TC no kullanarak pasaport sorgulama işlemini internet üstünden gerçekleştirerek dilediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Devletin resmi sitesi olan epasaport.gov.tr sitesi üzerinden yapılabilecek işlemler içinde pasaport numarası öğrenme ve sorgulama, başvuru, yapılan başvurunun durumu hakkında bilgi edinme bulunuyor.
Vatandaşların işlemlerini hızlı ve pratik olarak yapabilmesi için oluşturulmuş güzel bir sistem şekilde karşımıza çıkan online e-pasaport uygulaması yardımı ile bundan sonra bir resmi kurumlara gidip uğraşmanıza gerek kalmıyor.
Pasaport sorgulama işlemini lakin devletin bu konuda hazırlamış olduğu uygulama üstünden yapabileceğinizi unutmadan kimlik bilgilerinizi bu site haricinde kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Aşağıda vereceğimiz linke girerek hizmetten yararlanabileceksiniz.
E-pasaport durumu sorgulama için BU LiNKE tıklayarak siteye girmeniz gerekmekte. Bu sayfada bulunan Başvur linkini tıkladığınızda karşınıza çıkacak işlemden “Başvurum var” seçeneğini tıklayarak Tc kimlik numaranızı ve referans numaranızı istenen bölüme geçebilirsiniz. Bu alanları doldurduktan sonra devam et butonuna tıklayarak istediğini bilgilere ulaşabileceksiniz.

kaynak : www.sorgulahesapla.com

Facebook ile Yorum Yapın