Pegasus Hava Yolları, 2 Şubat 2015’ten itibaren Moskova’ya her gün uçuş düzenlemeye başlayacak.

Şirket, yoğun talep gören Moskova uçuşlarını daha da artırmayı planlıyor. Pegasus Hava Yolları, 8 Ekim 2013’ten bu yana haftada üç gün gerçekleştirdiği Moskova seferlerinin frekansını artırıyor. 2 Şubat’tan itibaren Moskova’ya haftanın her günü yapılacak seferlerde bilet fiyatları 64 Euro’dan başlayacak. Seferler, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 11.55’te, Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan 16.50’de düzenlenecek. Yolcularını Soçi, Krasnodar ve Omsk hatlarıyla da Rusya’ya ulaştıran şirket, Moskova’ya yurtiçinde 20, yurtdışında 17 olmak üzere toplamda 37 noktadan bağlantılı uçuş imkânı sunuyor.

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Moskova’ya haftada 7 frekans uçabilmek amacıyla sivil havacılık makamı ile görüşme ve yazışmalara vazgeçmeden devam ettiklerini ve ‘nihayet başardıklarını’ söyledi. Türkiye ve Rusya arasında yürütülen sivil havacılık görüşmelerinde, ‘İstanbul-Moskova arasında tayin edilen ikinci taşıyıcıların haftada 7 frekans uçabileceğine’ yönelik karar alındığını hatırlatan Sabancı, bu karara rağmen karşı ülke taşıyıcısının haftada 7 frekans sefer düzenlemeye başlarken, Pegasus’a yalnızca haftada 3 sefer uçma hakkı verildiğini bildirdi. Uçuşlara başladıkları 1 yıl süresince Moskova pazarını büyütmek ve daha çok kişiyi uygun fiyatlı uçuşla tanıştırmak amacıyla sefer artırma talebinden asla vazgeçmediklerine dikkat çeken Sabancı, “Moskova’ya haftanın her günü karşılıklı sefer düzenlemenin sevincini yaşıyoruz. Ancak ‘bu da yetmez’ diyerek Moskova’ya daha çok sefer gerçekleştirmek ve daha çok misafirimizin uygun fiyatlarla uçması amacıyla daha fazla frekans alma çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Ali Sabancı, “havayolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğu” düşüncesiyle çıktıkları yolda, uçmaya başladıkları her bölgede olduğu gibi Moskova’da da geçen yıldan bu yana rakiplerinden çok daha düşük fiyatlarla sefer düzenlediklerini söyledi. Moskova uçuşlarındaki rakiplerinin geçen yıldan bu yana gidiş-dönüş seyahati için 300 dolar bandında bilet ücreti belirlediklerine dikkat çeken Sabancı, kendilerinin Moskova’ya 160 dolardan başlayan fiyatlarla uçma imkânı sağladıklarını dile getirdi. Moskova hattının açılışının birinci yılında yüzde 86 doluluk oranıyla 52 binden fazla yolcu taşıdıklarını ifade eden Sabancı, “Moskova uçuşlarındaki istatistikler başarımızı gözler önüne seriyor. Bu başarıyı, yaşanan olumlu gelişmelerle daha da perçinleyeceğimize inancımız tam.” dedi.

(Mustafa Gün/ Zaman)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.